Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Utanç duvarı Tevrat'ta emrediliyormuş

08.12.2009 21:45
Siyonist İsrail’in dünyanın tepkisine rağmen inşa ettiği ırkçı utanç duvarı, tahrif edilmiş kitapta emrediliyormuş. Yahudi yazar Siyonistlerin duvar takıntısını yazdı.

İsrail’in utanç duvarı tahrif edilmiş kitaplarının emriymiş. İsrail Adam Şamir isimli bir Yahudi yazar, Siyonistlerin “duvar” takıntısını yazdı. Şamir; “Duvar, Yahudi ruhunun ve buna uyan Yahudi Devleti’nin nihai görüntüsüdür. Yahudi öğretisinin en önemli bölümü ‘Tevrat’ın etrafına bir duvar inşa edin’dir. Yahudi lehçelerinde ‘duvar” manasına gelen düzinelerle kelime var. Yahudilerin kutsal sembolü Ağlama ‘Duvarı’dır. En makbul caddeleri ise Amerika’daki bankacıların caddesi Wall Street, yani ‘Duvar Sokağı’dır. Yahudilerin inşa ettikleri ilk şey Londra’dan Minnesota’ya dek ‘eruv’, yani onları Yahudi olmayanlardan ayıran sembolik bir duvardır. Yahudi Mabedi’nden kalan tek şey de ne On Emir ne de dinî emirlerdir. Üzerinde; ‘Goy!.. (yani Yahudi olmayanlar) Eğer bu Duvar’ı geçersen, korkunç ölümün için kendinden başkasını suçlama’ yazılı bir ‘duvar’ parçasıdır” şeklinde çok ilginç bir yazı kaleme aldı.


İsrail Adam Şamir’in verdiği bilgilere göre ırkçı utanç duvarı, tahrif edilmiş kitap Tevrat’ta emrediliyormuş.

Siyonist İsrail’in dünyanın tepkisine rağmen inşa ettiği ırkçı utanç duvarının Yahudiler için içirdiği manayı kendisi de bir Yahudi olan İsrail Adam Şamir isimli meşhur araştırmacı yazdı. Şamir’in verdiği bilgilere göre ırkçı utanç duvarı, tahrif edilmiş kitap Tevrat’ta emrediliyormuş.

YAHUDİ İNANCI VE TARİHİ TAMAMEN ‘DUVAR’ İLE DOLUDUR

Duvar’ın, Yahudi ruhunun ve buna uyan Yahudi Devleti’nin nihai bir görüntüsü olduğunu söyleyen Şamir; “Yahudi lehçelerinde “duvar” manasına gelen düzinelerle kelime var; belki Eskimoların ‘kar’ için dillerinde olduğu kadar çok. Yahudilerin kutsal sembolü Ağlama ‘Duvarı’dır. En makbul caddeleri ise Amerika’daki bankacıların caddesi Wall Street, yani ‘Duvar Sokağı’dır. Yahudilerin inşa ettikleri ilk şey Londra’dan Minnesota’ya dek ‘eruv’, yani onları Yahudi olmayanlardan ayıran sembolik bir duvardır. Yahudi Mabedi’nden kalan tek şey de ne On Emir ne de dinî emirlerdir. Üzerinde; ‘Goy! (yani Yahudi olmayanlar) Eğer bu Duvar’ı geçersen, korkunç ölümün için kendinden başkasını suçlama’ yazılı bir ‘duvar’ parçasıdır” diye yazdı.

DUVAR, GÖRDÜĞÜM EN ÜRKÜTÜCÜ TOPLAMA KAMPIYDI

İsrail’in yaptığı utanç duvarı ile karşılaştığı anı da yazan Şamir şöyle anlattı; “Çoban’ın Tarlası’na doğru ilerlerken Duvar’a çattık. Duvar, yumuşak Beytlehem kırlarını dev bir ağız gibi çiğniyor, tabiatı yutuyordu. Düzinelerce buldozer tepeleri yırtıyor; incir ve üzüm ağaçlarını kökünden söküyor, kayaları parçalıyordu. Eski köy evlerini, yüzlerce yıllık duvarları yıkıyor; Meryem Ana’nın dolaştığı bayırları kazıyordu. Duvar dört şeritli geniş bir otoyol gibi inşa ediliyor; iki yanında yedi metrelik tel örgüler, üstünde yüksek gerilim telleri uzanıyor; üzerinde kameralar, keskin nişancı siperleri ve birkaç kapı bulunuyordu. Bu, şimdiye dek gördüğüm en ürkütücü toplama kampı duvarıydı. Köylüler, bir hapishanedeki gibi bu Duvar’ın ardına hapsedilmişlerdi; tarlaları, otlakları, pınarları kendilerinden uzaklaştırılmıştı. Duvar’da açılan kapı İsrailli bir askerce korunuyor.”

YAHUDİ ÖĞRETİSİNİN EN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ “DUVAR”DIR

Yahudi öğretisinin en önemli bölümünün; “Tevrat’ın etrafına bir duvar inşa edin” emri olduğunu belirten Şamir; “Bu, şeriatın her yasağını en az bir düzine daha yasakla takviye eder. İsrail’in duvarı işte bu Tevrat etrafındaki duvardır. Zira eğer Yahudi olmayan birinin serbest dolaşmasına izin verirseniz, er geç bir Yahudi’yi öldürecektir. İsrail’in Duvarı Mabed Duvarı’dır. Zira bu duvarı geçen Yahudi olmayan biri, keskin nişancıya hedef olursa kendini suçlamalıdır. İsrail’in Duvarı Filistinliler için bir Ağlama Duvarı, Yahudi müteahhitler için ise Wall Street’tir” diye yazdı.

“DUVAR BİTTİĞİNDE HER YER HAPİSHANE OLACAK”

Filistin’deki duvar’ın zayıf Filistinli işçinin teriyle yapıldığını, Ruslarca korunduğunu ve Amerikalılarca parasının ödendiğini yazan İsrail Adam Şamir, şöyle devam ediyor; “Bu Duvar Siyonistlerin gerçek yol haritası; çünkü bittiğinde Filistin mahvolacak, mutlu sakinleri mülteci olacak. Ama Yahudilerin kaderi de kıskanılır gibi olmayacak; çünkü artık duvar her yerde olacak. Her dükkân, her lokanta, bir zamanların neşeli Tel Aviv’inin her yerinde canlı duvarlar olacak. Bizler alışverişe, işe, eğlenmeye giderken günde on kez üst baş aramasından geçeceğiz. Aranmadan girebileceğiniz tek bir bina kalmayacak. Böylece Kutsal Belde Filistin, tüm sakinleri için yüksek güvenlikli bir hapishaneye dönüşecek; Yahudi olsunlar ya da olmasınlar.”

Kaynak: Vakit


 

Bu haber toplam 4344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri