Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uyarılara Kulak Verin

27.01.2010 09:39
'Gitti' diye sevinilen kar ve soğuk hava bugün yeniden ülkeyi esir alacak. Özellikle İstanbulluları zorlu ve soğuk bir gün bekliyor.

 

"Gitti" denilen kar meteorolojik tahminlere göre İstanbul'a bugün yeniden geliyor. AKOM da İstanbullulara buzlanma uyarısı yaptı.


Kar yağışının bugün öğlen saatlerinde yine Trakya bölgesinde başlayacağı öngörülüyor.

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale illerinde görülecek kar yağışının öğleden sonra İstanbul'a ulaşması bekleniyor.

Kar yağışının zaman zaman etkisini kaybetse de özellikle Edirne ve Kırklareli ve çevresinde süreceği öngörülüyor.

Buzlanma uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de (AKOM) İstanbullulara buzlanma uyarısı yaptı.

AKOM'dan yazılan yazılı açıklamada, "İstanbul yollarında akşam saatlerinden itibaren siyah buz meydana gelecek. Kar yağışının durması, mevcut karın erimesiyle birlikte yol yüzeyleri ıslanıyor. Akşam saatlerinde hava sıcaklıklarının daha da düşmesi nedeniyle yollarda gizli buzlanma tabir edilen siyah buz oluşacak" denildi.

Yapılan uyarıda ayrıca, sürücülerin, öncelikle donan köprü ve viyadüklerde hızlarını düşürmeleri, dikkatli araç kullanmalarının can ve mal emniyeti bakımından önem taşıdığına dikkat çekildi.

Açıklamada "Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre; hava sıcaklıklarının gece yarısından sonra şehir merkezinde - 3, yüksek kesimlerde ise - 6 dereceye düşeceği tahmin ediliyor. Vatandaşların hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte su saatlerini donarak patlamaması için koruma altına almaları gerekiyor. Özellikle bina dışında olan su saatlerinin ısı yalıtım maddeleriyle muhafaza edilmesi önem kazanıyor" denildi.
Bu haber toplam 1056 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri