Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uzan: Cem devletle anlaş dönelim!

16 Kasım 2008 / 19:26
Kaçak hayatı yaşayan Kemal Uzan, dönmek için Cem Uzan’a baskı yapıyor. Kemal Uzan ‘Devletle anlaş, davalar düşsün, ben de döneyim ‘ dedi.
HÜSEYİN ÖZAY'ın haberi

İMARBANK’TA ‘naylon hesap’ açıp vergi kaçırmak suçundan yargılanan Kemal Uzan ve oğlu Hakan Uzan, 2003 yılından beri kaçak hayatı yaşıyor. Interpoll aracılığıyla aranan Kemal Uzan’ın oğlu Cem Uzan’a ‘devletle anlaş, davalar düşsün artık dönelim’ baskısı yaptığı teknik takibe takıldı.

Teknik takip sonucunda elde edilen bilgilerde, halen yurtdışında bulunan baba Uzan ile Cem Uzan’ın, ÇEAŞ ve Kepez’in iadesi konusunda anlaşamadıkları, baba Uzan’ın, Cem Uzan’ı, Türkiye’ye dönecek bir formül bulması için baskı yaptığı belirtildi. Uzmanlar Libananko’nun ÇEAŞ ve Kepez’le ilgili olarak açtığı tahkim davasının Türkiye’nin aleyhine sonuçlansa bile, baba Uzan ve Hakan Uzan, İmarbank nedeniyle aldıkları cezalardan kurtulamayacaklarını belirtti. Bu nedenle de, Uzan Grubu’nun TMSF ve diğer kurumlar ile protokol imzalayarak, davaların düşürülmesini istediği öne sürüldü. Son günlerde ÇEAŞ ve Kepez’in tahkim davasında Türkiye’nin ‘10.1 milyar dolarlık tazminat ödeyeceğine’ ilişkin haberlerin altından da, Uzan Grubu’nun ÇEAŞ ve Kepez’in iadesi konusunda baskı oluşturma planı çıktı. Enerji Bakanlığı, 10.1 milyar dolarlık tahkim davası açan Güney Kıbrıs merkezli Libananco şirketinin Uzan Ailesi’ne ait olduğuna ilişkin tüm bilgi ve belgelerin mahkemeye sunulduğunu belirtti.Star gazetesi
Kaynak:
Bu haber toplam 5632 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri