Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uzanların Köstebeği Kim?

29.03.2010 12:04
Cem Uzan’ın tahkim heyetine sunduğu devletin gizli yazışmaları ‘köstebek’ ihtimalini ortaya çıkardı. Gözler Uzan'ın devlet içindeki köstebeklerinde...
Geçen hafta üç günlük Paris duruşmaları ile gündeme gelen Libananco davasında ilginç bir skandal ortaya çıktı. Paris duruşmalarında tahkim heyetine ‘yeni bir bilgi ve belge’ sunmayan Cem Uzan’ın, daha önceden mahkemeye sunduğu belgeler arasında, devletin Libananco şirketi hakkında yaptığı gizli yazışmaların da bulunduğu belirlendi. Devlet, Libananco davasına hazırlanırken, Cem Uzan ve çevresiyle ilgili telefon dinleme kararları alınmış, aralarında MİT’in de yer aldığı birçok kamu kurumundan ‘bilgi ve belge’ toplanmıştı. Söz konusu gizli yazışmaların tamamının Cem Uzan’ın eline geçtiği ve Uzan’ın da bu belgeleri Libananco tahkim heyetine sunduğu tespit edildi.

Bu durum, devletin gizli yazışmalarının Cem Uzan’ın eline nasıl geçtiği sorusunu gündeme getirdi. Libananco davasını Türkiye adına takip eden ekipte bulunanlar, kamu kurumlarında Cem Uzan’ın köstebekleri olabileceğinden şüpheleniyor. Bu nedenle, davayla ilgili hazırlıklar çok gizli tutuluyor. Cem Uzan’ın yakın çevresi ise söz konusu gizli belgelerin, Türkiye’nin Cem Uzan’ın İsviçre’deki zulaların serbest bırakılması için açılan davalarda kullanıldığını, Cem Uzan’ın avukatlarının da belgeleri dava dosyalarından topladığını öne sürüyor. Her iki iddia da, Libananco davasında bir zafiyet sorunu olduğunu gösteriyor. Kozmik kasalarda saklanması gereken gizli belgelerin Cem Uzan’ın eline nasıl geçtiği, ancak yapılacak bir araştırmanın ardından ortaya çıkacak.

STAR
Bu haber toplam 984 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri