Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uzan Paris'e tam anlamıyla yerleşti

17.10.2009 11:49
Fransa’dan sığınma talebinde bulunan Uzan’ın çocuklarını Paris’te özel bir okula yazdırdığı ortaya çıktı.
Fransa’da siyasi sığınma başvurusunda bulunan Cem Uzan’ın çocuklarını Paris’te okula kaydettirdiği ortaya çıktı.

15 Eylül’de Paris’te resmi evrakı tamamlayan Uzan’ın oğlunu ve kızını, ekim ayından itibaren Paris’in lüks semtlerinden birinde özel bir okula kaydettirdiği belirlendi.

Çocukların anneleriyle birlikte kaldığı, Cem Uzan’ın ise “pazarlıksız alışveriş yapmalarıyla” tanındıkları Güney Fransa’da Monaco yakınlarındaki bir marinada bulunan teknesine gittiği öğrenildi. Uzan’ın 2004 başında kardeşi Hakan Uzan’la birlikte iki büyük tekne aldıkları belirtildi. Uzan’ın Fransa’da ‘eski bir polis’ tarafından korumaya alındığı da öne sürülüyor. Fransa Göçmen Dairesi’nde siyasi sığınma talebi değerlendirilen Uzan’a, ABD’li Motorola firmasının ‘dolandırıcılık’ başvurusu nedeniyle oturum hakkı tanımasına ihtimal verilmiyor.


Motorola da Uzan’ın peşinde

Cem Uzan’ın, Fransa’ya sığınma talebinde bulunması, başta Türkiye’deki kurumlar olmak üzere, diğer ülkelerde Uzanlar’dan alacağı olan şirketlerin de harekete geçmesine neden oldu. Adalet Bakanlığı, Uzan’ın Türkiye’ye getirilmesine yönelik çalışmalara başlarken TMSF de Uzan ailesinin yurt dışındaki varlıklarına el konulması için girişimlerde bulunma kararı aldı. Bu hazırlıklar sırasında, ABD’li Motorola’nın da Uzan’ın peşine düştüğü ve Uzanlar’ın olası mal varlıkları için çalışmalara başladığı öğrenildi. Bu kapsamda, Motorola’nın, Fransa’da da Uzanlar’ın tüm malvarlıklarının dondurulması için dava açacağı, Fransız hükümetine de Uzan’dan olan alacakları için bir rapor sunacağı bildirildi. Motorola’nın girişimlerinin Fransa üzerinde baskı oluşturması bekleniyor.

STAR GAZETE
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri