Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üzerinde 'Allah' yazıyor

05 Aralık 2008 / 12:38
Kurban Bayramı öncesi İzmir'de kurban pazarına getirilen üzerinde Arap harfleriyle "Allah" ile "Elif" yazan kurbanlık koç görenleri şaşırttı.
Kurbanlık koçu sadece sergilemek için hayvan pazarına getirdiğini belirten çiftçi Servet Vatandaş, "Bu koçu üç yıl önce dört koç parası verip bir çobandan aldım. Asla başkasına satmayacağım" dedi.

Üç yıl önce bir çobanda üzerinde Arap harfleriyle "Allah" ile Arap alfabesinin ilk harfi olan "Elif" yazan koçu gören Servet Vatandaş, kurbanlığı dört koç parası vererek satın aldı. Üç yıldır kurbanlığı besleyip büyüttüğünü belirten Servet Vatandaş, koçun evinin bereketi olduğunu söyledi.

Üzerinde "Allah" ve "Elif" yazan kurbanlığın çok taliplisi olduğunu ancak kesinlikle satmayacağını belirten Vatandaş, "Her gelen bu koçu satın almak istiyor ancak ben üç senedir satmadım, satmayacağım. 20 milyar veren oldu satmadım. Bu koç benim çiftliğimin nimeti, bereketi. Vadesi yetene kadar onu besleyip büyüteceğim" diye konuştu. Üç yıldır koçun kendilerine de çok alıştığını ve evcilleştiğini belirten Vatandaş, koçun diğer kurbanlıklar arasında da sakin ve sessiz kaldığını söyledi.

Türk bayraklı kurban çadırı

İzmirli çiftçi Vedat Göksel ise üstünü dev bir Türk bayrağıyla donattığı kurban çadırıyla dikkat çekti. Türkiye'de yaşanan olumsuzluklar sebebiyle çadırının üstünü Türk bayrağıyla çevrelediğini belirten Vedat Göksel, "Millet birbirini boğazlamaya çalışıyor. Her gün haberlerden kötü şeyler duyuyoruz. Bu memleket bizim gibi insanlar oldukça yıkılmayacak. Benim içimden geldi çadırımı bayrağımızla donattım" dedi. Dev Türk bayrakla örtülmüş çadır yaklaşan bayram öncesi kurbanlıklarını almaya gelenlerin
ilgisini çekti.
Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri