Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu gıdalar kalbe birebir

19.04.2009 00:10
Yüksek oranda glisemik indeks içeren bu gıdalar kalbi koruyor..
Uzmanlar, beslenmesinde sebze, meyve, kuru yemiş, balığa önem verenlerin yüksek glisemik indeksli gıdalarla beslenenlere oranla kalp hastalığına yakalanma risklerinin daha az olduğunu söylüyorlar.

internet sitesinde yayınlanan habere göre, yüksek oranda glisemik indeks içeren gıdalar arasında pirinç, hamur işleri ile beyaz ekmek, kızarmış yiyecekler, fırınlanmış gıdalar ve çerezler bulunuyor. McMaster Üniversitesi'den bilim adamlarının yürüttüğü çalışmaya Nüfus Sağlığı Araştırma Enstitüsü'nden Andrew Mente ortak yazar olarak katıldı.

Archives of Internal Medicine dergisinde yayınlanan çalışmada, Metne ve meslektaşları, bu konudaki literatür bolluğuna rağmen, henüz hiç kimsenin koroner kalp hastalıkları riskiyle çeşitli beslenme türleri arasındaki bağları gösteren sistematik çalışma yapmadıklarını belirttiler.

Kendi çalışmaları için Metne ve meslektaşları MEDLINE veri tabanında yayınlanan literatürlerle sistematik bir araştırma yaptılar ve yaklaşık 150 muhtemel işbirlikçi çalışmayı ile 40'ın üzerinde koroner kalp hastalığı riski ve farklı beslenme türleri arasındaki ilişkiyi araştıran rastlantısal deneyi bir araya getirdiler.

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri