Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uzun saçlı, yumurta göbekli

06 Ağustos 2008 / 16:50
Gül'ün atadığı 21 isim arasında biri var ki uzun saçları ile fark yaratıyor. Ama daha önemlisi öğrencilerin onun hakkında yazdıkları.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün atadığı 21 kişilik listede Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kadri Özçaldıran dikkat çekiyor. Uzun saçları ile sıradışı bir kişilik olarak öne çıkan Özçaldıran'a öğrencileri, 'Kadri Baba' diyor...

Öğrenciler tarafından açılan forumda, Prof. Dr. Kadri Özçaldıran hakkında şu yorumlar yer alıyor:

-Çok babacan bir insandır, açık sözlüdür, öğrenciyi kasmaz üzmez.

-Marx saçı-sakalı, yumurta göbeği, kendini apaçık ifade etmesiyle kendi bölümünün dışındaki öğrencileri bile tavlamış babadır kendisi. Harbi babadır.

-Bir konu üzerinde öğrenci "böyle olsa da olur mu?" demiştir:
-Saçmalamayın olmaz öyle şey...
-Peki hocam...
-Yani saçmalayabilirsin de, tercihen saçmalama...

-Şöyle birşeyler demişti :
"Derse gelin veya gelmeyin, isterseniz birinci dakika gelin isterseniz ilk saat gelin benim için fark etmez ama öğrenmek icin gelin."

-İkinci dersin sonuna yaklaşıyoruz, sorusuna cevap alamayınca: "Kasmaya gerek yok, bu haftalık bu kadar yeter, ben kaçtim" dedi ve gitti.

-Gerçekten iyi ders anlatır. Tekniği biraz farklıdır ama hocam aşmış kendini.

-Sınıftaki gürültü üzerine:
-Oğlum bana bakın, benim dersimde ön sıralarda konuşmayın, gidin arka sıralara konuşun, gülün, isterseniz sevişin ne .ok yerseniz yiyin" diyecek kadar cesur(!) hocamız.

Eksileri

-75/ 15 tenefüs /75dk ders yaparak insanda kafa falan bırakmaz.
-El yazısını okumak zordur.
-Sınavlarında kastırır, en karışığından şeyler sorar. Dolayısıyla notlar arasında uçurum çoktur. Çok iyi çalışan yalayıp yutan iyi not alabilir. -Ağzı bozuktur, derste sizi haşlayabilir. Gururlu yapınız varsa sakın almayın!
Kaynak:
Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri