Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vaat davası

04 Temmuz 2008 / 16:24
Demirel bugüne kadar "herkese iki anahtar" dahil verilmedik vaat bırakmamıştı. En sonunda bir vatan evladı çıkıp Demirel'e "vaat" davası açtı. Bakın ne için?
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yerel yayın yapan Elbistan'ın Sesi gazetesi sahibi gazeteci Mehmet Göçer, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz hakkında, devlet adına verdikleri sözü yerine getirmediklerini iddia ederek, 10 bin YTL'lik maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Göçer, Elbistan Asliye Hukuk Mahkemesi kanalıyla Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verdiği dilekçesinde, 28 Kasım 1997 tarihinde bir grup Elbistanlı ile birlikte 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i Çankaya Köşkü'nde ziyaret ettiklerini, burada Elbistan'ın il olması için söz aldıklarını belirtti.

Mehmet Göçer, dilekçesinde şunlara yer verdi:

''Sayın Cumhurbaşkanı, Elbistan ilçemizin il olması ve tarihi ovamızın sulanması talebimiz üzerine bana, ''Yaz gazetene (Elbistan il oldu) diye at manşetini'' dedi. Ben de 'Sözünüz sağlam mı?' deyince 'Kuşkunuz mu var? Tekrarlıyorum, (İl oldu) diye at manşetini. Valinizi alıp bahara Elbistan'a geleceğim' dedi ve ekledi: 'Siyasilere ders. Söz verip borçlanırsan, vatandaş böyle tahsilata gelir' dedi.''

Dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ı da ziyaret ettiklerini anlatan Göçer, dava dilekçesini şöyle tamamladı:

''Başbakan Mesut Yılmaz'ı da ziyaretimizde 'Elbistan'ı il yapalim, bu işi bitirelim' diye devletimiz adına kati söz verdikleri halde her iki yurt sorumlusu, sözlerini yerine getirmeyip, görevleri devlet-vatandaş iş birliğini sağlamak iken bunun tam aksini yapmışlardır. Bu sebepten dolayıdır ki o günden beri ruhi bunalım ve ıstırap içindeyim. Bu sıkıntının telafisi için ayrı ayrı olmak üzere 5 bin YTL maddi, 5 bin YTL manevi tazminata mahkum ettirilmelerini talep ediyorum.''
Kaynak:
Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri