Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vadofone kullanıcılarının dikkatine!

18 Aralık 2008 / 14:59
Kontör dolandırıcılarrı her geçen gün farklı yöntemler deneyerek insanların binlerce YTL'sini gasp ediyor. Mesajla gelen ödül müjdesi ile dolandırıyorlar.
Ersin Çelik'in haberi

Cep telefonundan arayarak kontör isteme yöntemiyle vayandaşların binlerce YTL'sini gas eden dolandırıcılar alınan önlemler karşısında yöntem değiştirdi.

Emniyet yetkililerinin tüm uyarı ve önlemleri rağmen vatandaşları ağlarına düşürmeyi başaran dolandırıcıların son günlerdeki hedefi Vodafone aboneleri.

Vodafone'nin yaptığı çekiliş sonucunda ödül kazandığına dair mesaj atan dolandırıcılar, belirttikleri numarayı arayanlara, "35 bin YTL kazandıklarını" tahsil etmek için "10 adet 250 kontör" yüklemeleri gerektiğini söylüyorlar.

Vatandaşlara, "Değerli abonemiz Vodafone merkezin başlatmış oldugu cep çekiliş kampanyası sonucunda hattınız para ödülü kazanmıştır" mesajını çeken dolandırıcılar bilgi için ise "0545 507 99 43" numarasının aranmasını istiyorlar. Mesaja kanılıp bu numara arandığı takdirde Vodafone'den 35 Bin YTL ödül kazanıldığını aktaran dolandırıcılar, bu ödülün tahsili için aranan numaraya 420 YTL değerindeki 10 adet 250 kontör yüklenmesini talep ediyorlar.

Kaynak:
Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri