Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vakit Baykal'ı manşete taşıdı

14.07.2009 11:09
CHP; altına imza attığı, askere sivil yargı yolunu açan yasayı, oy birliği ile aldığı karardan sonra Anayasa Mahkemesi’ne götürdü.
CHP; altına imza attığı, askere sivil yargı yolunu açan yasayı, oy birliği ile aldığı karardan sonra Anayasa Mahkemesi'ne götürdü. CHP'nin iptal başvurusu, "CHP'nin darbeciliği ve postal partisi oluşu resmileşti" şeklinde yorumlandı.

CHP 33. defa AYM'de
12 Eylül darbecilerinin yargılanması teklifinde bulunan CHP, üstelik altında kendi imzalarının bulunduğu "askerlere sivil yargı yolunu açan" yasanın iptali talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Koç: İptal başvurusunu kamuoyuna anlatamayız
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, askerlerin sivil mahkemede yargılanmasına imkân sağlayan yasanın iptali için dün CHP Grubunu olağanüstü topladı. Baykal, demokratikleşmenin önünü açan bu yasayı sert bir dille eleştirerek, bu yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne gitme gerekçelerini sıraladı.

Paksüt Anayasa Mahkemesi üyeliğinden çekilsin
CHP'nin sivil yargı yolunu açan yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulunmasının ardından başlayan tartışmalara, Adalet-Der'den gelen "Paksüt Anayasa Mahkemesi üyeliğinden çekilsin" teklifi farklı bir boyut getirdi.

Özdalga: CHP acınacak halde
AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, "Türkiye'nin demokrasiye bağlı bir muhalefete ihtiyacı var" dedi.

‘CHP Honduras'ta iktidar olabilir'
CHP'li vekillere parti önünde seslenen Genç Siviller, "Siz mahkemenin kuryeleri, postacıları değil, halkın vekillerisiniz! Gelin siz de ömrü hayatınızda bir kez demokrasi ve özgürlüklerden yana bir iş yapın" dediler.

VAKİT:

Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri