Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vakit Gazetesi ile görüşmüş!

31 Mayıs 2008 / 01:00
Resmi kayıtlara göre, Sav valiyle birarada olduğu sırada 42 dakika Vakit Gazetesi'ne ait bir telefonla görüşmüş!
Önder Sav telefonu açık unutmuş!
Başsavcılığa gönderilen resmi kayıtlara göre, Sav valiyle birarada olduğu sırada 42 dakika Vakit Gazetesi'ne ait bir telefonla görüşmüş!


CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlenme iddiasına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma çerçevesinde kamu görevlilerin işledikleri suçlara bakan savcı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan (TİB) kayıtları istedi.
Sav'ın, CHP Genel Merkezi'nde Bolu eski Valisi Ali Serindağ ile yaptığı konuşmanın bir gazetede yayınlanmasının ardından Ankara Valiliği'nin talebiyle Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı telekulak soruşturması devam ediyor. Savcı ilk olarak soruşturmaya ilişkin önemli ip uçları verebileceğini düşündüğü Vakit Gazetesi telefonları, Sav'ın cep telefonu ve Vali Serindağ'ın cep telefonlarının görüşmenin yapıldığı günün dökümlerini istedi.
TİB'e resmi yazı belirtilen kurum ve şahısların telefonlarının 25 Mayıs 2008 gününe ilişkin kayıtlarını isteyen Savcının bu talebi çerçevesinde tüm kayıtlar çıkarıldı. Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği öğrenilen kayıtlarda, Sav ve Serindağ'ın bir araya geldiği saatlerde Sav'ın 0532 37165.. numaralı cep telefonunun 42 dakika Vakit gazetesine ait bir telefonla görüştüğünün belirlendiği ifade edildi.


ATALAY BRİFİNG ALDI

Bu arada saat bugün saat 11.00'da Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen Yerleşkesi'ne gelen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, polis yetkililerden birifing aldı. Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ında eşlik ettiği görüşmenin ardından çıkışta soruları yanıtlayan Atalay, telekulak iddialarına ilişkin soruları "Bu konuda artık konuşmayacağım. Konu savcılığa intikal etti. Cumhuriyet Savcılığı tarafından değerlendiriliyor" dedi.


Kaynak:
Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri