Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vakit: Yanlışa sahip çıkmaz komploya da gelmeyiz

01 Mayıs 2008 / 13:36
Vakit Gazetesi Yayın Kurulu, Hüseyin Üzmez'in adının karıştığı olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklamada, yapılan maksatlı yayınlarla Hüseyin Üzmez ile birlikte diğer mütedeyyin insanların da karalanmaya çalışıldığınını belirtti.

Henüz iddiadan öteye gitmeyen bir eylemle ilgili, failin yakınlarının ve çalıştığı kurumun eylemden sorumlu tutulmasının doğru olmayacağı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 'Ne yanlışa sahip çıkar, ne de komploya boyun eğeriz. Eylemin Üzmez'e affedilen bir iddia olduğu Vakit Gazetesi ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı ortadadır. Buna rağmen gazetemiz ve mütedeyyin insanların suçlanmak istenmesi olayın 'Maksatlı' olduğu tezini güçlendirmektedir. Şu ana kadar Hüseyin Üzmez ile ilgili B.Ç.'nin karakol beyanlarından başka hiç bir bilgi yoktur. Kaldı ki B.Ç.'nin tutuklanma sonrasında, babasına ve teyzesine olayın gerçek olmadığını söylediği tarafımıza aktarılmıştır'

Yaşanan olayın ardından, Üzmez ile ilgili iddiaların tüm yönleriyle açıklığa kazanmasını beklemekten başka şanslarının bulunmadığı belirtilen açıklamada, gazete çalışanları olarak 'Alnımız ak, başımız dik' bir duruş sergilemeye devam edeceğiz mesajı verildi.

Yeni Şafak

Bu haber toplam 6716 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri