Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vakit'ten can alıcı soru

06 Haziran 2008 / 23:28
''Evet...Herkesin yüzde 99'u Müslüman dediği ve 1400 yıldır Müslüman olan Türk milletinin yüce devleti T.C. sınırları içinde yaşayan tüm Hukukçulara soruyorum.''
''Evet...Herkesin yüzde 99'u Müslüman dediği ve 1400 yıldır Müslüman olan Türk milletinin yüce devleti Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan tüm Hukukçulara soruyorum.''

Göktürk Tunçtürk'ün yazısı:

" Türban veya Başörtüsünün adı geçtiği her hak isteme işlemleri Laiklik ve Anayasa ilkelerine aykırılık gerekçesiyle 'Hukuk' adına 'Ret' edilmektedir"

Peki, mademki bu insanlarımızın demokratik, inanç özgürlükleri ve insan hakları kriterlerini istemeleri, bu ülkede Laikliğe ve Anayasa'ya aykırılık teşkil ediyor ise,

Türbanlılar ile ailelerinin vermiş olduğu vergiler Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin hazinesine neden kabul ediliyor?

Neden, bu insanlarımızın verdiği vergilerle 'Kamu' da çalışan herkese maaşlar ödeniyor?

Laikliğe karşı düşman ilan edilen ve hatta vatandaşlık haklarındaki istemleri Anayasa'ya aykırı gösterilen bu insanlarımızın vergileri ile maaşlar alanlar 'Laiklik' adına neden maaşlarını geri idade etmiyorlar?

Eğer Kamusal alan sayılan vergi dairelerinden ve Bankalardan örtülü dahi olsa kovulmayan ve parası alınan bu insanlarımızın vergilerinden alınan maaşlar iade edilmiyor ise, bu maaşlarda Hukuken Laikliğe ve Anayasa'ya aykırılık teşkil etmiyormu?

Kanla beslenen bölücü terör örgütlerine karşı top yekün çarpışan ve binlerce şehit veren bu insanlarımız, vatandaşlıktan da öte hangi ülkenin evladı sayılıyor?
Ermeni uşağı bölücübaşı Öcalan'a İnsan hakları ve düşünce özgürlüğü verilirken, bu insanlarımız neden ' İnsan' statüsüne konulmuyor?

Varmı Anayasamızda, Hukuk ilkelerimizde böyle bir ilke?
Yoksa bu insanlarımız bu ülkenin İzaora'sı- Kunta Kintesimi?
Bunları insanlık ve Hukuk adına lütfen cevaplayın.
Kaynak:
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri