Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali, CHP'li Vekilden Öcünü Aldı

29 Ekim 2008 / 18:51
Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş, kendisi ile igili 'taciz' iddialarını İçişleri Bakanı'na ileten CHP milletvekili Dibek'ten intikamını aldı...
Kırklareli Valisi Coş ile ilgili 'taciz' iddialarını İçişleri Bakanı'na ileten CHP milletvekili Dibek, protokolde kendisine yer ayrılmayınca vatandaşların arasına gitti.

Kırklareli'de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Vali Hüseyin Avni Coş, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Vekili Kurmay Albay Zorlu Topaloğlu ile Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan'ın tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Daha sonra Vilayet Meydanı'nda düzenlenen törende Vali Çoş, Kurmay Albay Topaloğlu ile Belediye Başkanı Çağlayan, halkın bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından konuşan Vali Coş, Cumhuriyetin 85. kuruluş yıl dönümünü ve Cumhuriyet Bayramını gururla, onurla, coşkuyla ve umutla kutladıklarını söyledi.

Cumhuriyetin ilanının, Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu ifade eden Coş, '' Türkiye Cumhuriyeti, gerekirse geçmişte olduğu gibi, binlerce, on binlerce, yüz binlerce şehit verecek ancak ülkemizin parçalanmasına, aziz milletimizin bölünmesine asla izin vermeyecektir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir'' dedi.

Konuşmanın ardından şiirler okunarak, halk oyunları gösterileri sunulurken, kutlamalar geçit töreniyle sona erdi.Bu arada CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, protokolde kendisine yer ayrılmamasına tepki göstererek, törenleri vatandaşların arasında izledi.

Sivil polis ekiplerinin yanına gelmesinden rahatsız olan ve onlarla kısa süreli tartışma yaşayan Dibek, tören sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süredir uygulanan protokol oturma düzenin bu bayram değiştirildiğini iddia ederek, kendisine gösterilen yerde oturmadığını söyledi.


Dibek, yetkililere tepki göstererek, ''Böyle kalkıp egolarıyla, kinleriyle, hırslarıyla hararet edemezler'' diye konuştu.

VALİ'Yİ, BAKAN'A ŞİKAYET ETMİŞTİ

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş ile ilgili 'taciz' iddialarını bir mektupla İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a iletmişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 2486 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri