Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Muammer Güler gidiyor

09.10.2009 17:42
İstanbul Valisi Muammer Güler'in, Güvenlik Müsteşarlığı'na getirileceği, Güler'in yerine de...
Yeni oluşturulacak Güvenlik Müsteşarlığı, İçişleri Bakanlığı kapsamındaki görevlendirmelerde dikkat çekici değişikliklere yol açacak. Kulislere yansıyan son bilgilerde, İstanbul Valisi Muammer Güler'in, Güvenlik Müsteşarlığı'na getirileceği, Güler'in yerine de Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal'ın İstanbul'a vali yapılacağı belirtiliyor. Güvenlik Müsteşarlığı nedeniyle oluşturulacak yeni kararnameler, üst düzey birkaç atamayı beraberinde getirecek.

Emniyet'in başına sivas valisi kolat
Hükümet çevrelerinde dile getirilen bilgilere göre İstanbul Valisi Muammer Güler'in Güvenlik Müsteşarı olarak atanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Güler'in yerine Köksal'ın İstanbul'a vali yapılması durumunda ise Köksal'dan boşalacak Emniyet Genel Müdürlüğü için en güçlü isim olarak Sivas Valisi Ali Kolat geçiyor. Kolat'ın yerine de, Üsküdar Kaymakamı'yken bir buçuk yıl önce Muş Valiliği'ne atanan Erdoğan Bektaş'ın Sivas'a vali yapılacağı ifade ediliyor.

Tasarı bir ay içinde yasalaşacak
Hükümet'in, terörle mücadelede kurumlar arası koordinasyonun sağlanması amacıyla hayata geçireceği Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın oluşturulmasına ilişkin tasarının, önümüzdeki bir ay içinde Meclis'ten çıkarılması hedefleniyor. (Takvim)


Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri