Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Güler'den 3.köprü yorumu

24.08.2009 18:15
İstanbul Valisi Muammer Güler 1. Ordu Komutanlığı görevine atanan Orgeneral Hasan Iğsız'ı kabul etti. Orgeneral Iğsız Vali Güler tarafınsan tören mangasıyla karşılandı.
Vali Güler ve Orgeneral Iğsız, daha sonra Vali Güler'in makamına geçti. Orgeneral Iğsız burada Valilik Şeref Defterini imzaladı. İstanbul Valisi Muammer Güler, daha önce, Orgeneral Iğsız'a bir ziyarete bulunduğunu , Iğsız'ın şimdiki ziyaretinin ise, iade-i ziyaret olduğunu kaydetti. " Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. 1. Ordu Komutanlığında engin deneyimleriyle, çok özel bir hizmet olarak adlandırdığımız en iyi şekilde ve uyum içerisinde yürütüceğinize olan inancımı belirtiyorum ve hayırlı olsun diyorum " diye konuştu. Orgeneral Iğsız ise, öncelikle basın mensuplarını selamladı ve " Tamamen bir nezaket ziyareti olarak sayın Valimizin ifade ettiği gibi. " şeklinde konuştu. Orgeneral Iğsız " Yeni görevinizi nasıl değerlendiriyorsunuz ? " sorusuna ise, " Şu aşamada söyleyeceğim birşey yok. Teşekkür ediyorum" dedi.

VALİ GÜLER'DEN 3. KÖPRÜ YORUMU

Vali Güler ve Orgeneral Iğsız bir süre başbaşa görüştü. Görüşmemin ardından Vali Güler Orgeneral Iğsız'ı kapıya kadar uğurladı. Daha sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Vali Güler, 3. köprüyle ilgili konuştu. Vali Güler, 3. köprünün yeşil alanları ve havzaları tahrip edeceği yönündeki bir soruya, " Ben 2003'ten beri valilik görevinde bulunuyorum. Ve ben çeşitli platformlarda beş ayrı seçeneğin tartışıldığını gördüm. 3. köprüyle ilgili zarurete inanıyorum. Ben İstanbul'da 3. köprünün batı ve kuzey Marmara'yı Karadeniz'e bağlayan bir yol olarak görüyorum. Özellikle de Karadeniz bağlantısının sağlanması ve İstanbul trafiğini hafifletecek . Böyle bir zarurete inanıyorum. Güzergaha göre, 5 ayrı projede maliyet bedelleri, istimlak bedelleri vs. en uygun olanı seçilecektir. İki seçenek var. Uygun olan seçilecek. Başbakanımız da bakacağız dedi." diye konuştu.

" DAYATMA PROJE TABİRİNE KATILMAK MÜMKÜN DEĞİL "

3. köprü projesinin Ankara'da yapılan dayatma bir proje olduğuna yönelik bir soruya ise Güler, " Dayatma proje tabirine katılmak mümkün değildir. Bütün bunların hepsi de yargı denetimine açık projelerdir. 1 / 100. 000 'lik planlara proje kesinleşmeden işlenmez. Projenin hangisi istimlaklar, maliyetler açısından hangisi uygunsa, ona karar verilecek " diye cevap verdi.

OKUL YIKIMI İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılan Kemerburgaz'daki okula ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Güler, " Eyüp Belediyesinin ve imar müdürlüğünün yürüttüğü bir projedir. Eyüp Belediyesi böyle bir yıkımı gerçekleştirmek için, valiliğie başvurdular. Bu okulun başka bir mekanda faaliyete devam edebilmesi için başvuruda bulunulduğunu biliyoruz. İmarıyla ilgili itilafı yargı çevreleri çözebilir. " dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri