Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Güler'den TAKSİM KRİTERLERİ

28.04.2010 18:37
Güler, 1 Mayıs'ta İstanbul'da alınacak önlemleri anlattı.

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs Cumartesi günü Taksim'de yapılacak kutlamaların 'miting' değil 'şenlik'  olacağını açıkladı. Güler şöyle konuştu:

33 yıldan beri birçok kesimlerce tartışılan, geçmişte yaşanan olumsuzluklarla gündeme getirilen bu olay yeni bir sayfa açılmıştır. Emekçilerin kendilerine Taksim alanı miting alanı değil bir şenlik kutlaması olarak kendilerine kanun çerçevesinde müsaade edilmiştir. Taksim alanına saat 09.00 Şişli Cami önü, Dolmabahçe'nin önü ve Şişhane'den alana giriş yapılacak. Atatürk Anıtı'na çelenk koyulacak, Kazancı yokuşuna karanfil bırakılacak. Konfederasyonun ve tertip heyetinin öngördüğü şekilde yapılacak.

KAZANCI YOKUŞU'NA KARANFİL BIRAKILACAK

Kazancı Yokuşu Taksim alanına kapatılacak. O gün sadece oraya emek ve dayanışma olarak lütfen gelinsin. Kanunsuz eyleme girişecekler olan karşılarında polisi değil emekçileri bulacaklardır. Orada yapılan en ufak bir taşkınlık emeğe ve emekçiye saygısızlık olacaktır. geleceklerin sayısı ile ilgili alt ve üst sınır yok.

SADECE KUTLAMA YAPMAK İSTEYENLER GELSİN

"Yapılan taşkınlıklar elbette emniyet tarafından karşılığını bulacaktır." diye konuşan İstanbul Valisi Muamer Güler,  "Önlemler, kutlamalar genel hayatı en az etkileycek şekilde alındı. Çevik kuvvete özel eğitim verildi, takviye personel de eğitimli ve deneyimlilerden seçildi. Taksim'e sadece kutlama yapacak olanlar gelsin" dedi.
 
HT
Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri