Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali resepsiyonda Arap çadırında ağırlandı

23.09.2010 23:35
Suudi Arabistan Krallığı Milli Günü nedeniyle İstanbul Four Seansons Hotel'de resepsiyon verildi. Geceye katılan Vali Hüseyin Avni Mutlu, geleneksel Arap çadırı 'hayme'de ağırlandı.

 

 
 
İSTANBUL- Suudi Arabistan Krallığı Milli Günü nedeniyle İstanbul Four Seansons Hotel'de resepsiyon verildi. Geceye katılan Vali Hüseyin Avni Mutlu, geleneksel Arap çadırı 'hayme'de ağırlandı.

Suudi Arabistan Krallığı Milli Günü dolayısıyla düzenlenen resepsiyona İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun yanı sıra çok sayıda yabancı ülke temsilcisi, iş adamı ve davetli katıldı. Davetlilere girişleri sırasında hurma ve mırra ikram edildi. Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Abdulvahap Sheikh, Vali Hüseyin Avni Mutlu'yu geleneksel Arap çadırı olan 'hayme'de ağırladı. 

Abdulvahap Sheikh, Türkiye ile Suudi Arabistan'ın tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğunu söyledi. Abdulvahap Sheikh, geceye katılan Hüseyin Avni Mutlu'ya teşekkürlerini belirtti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Suudi Arabistan ve Türkiye arasında çok önemli ticari ve kültürel ilişkiler bulunduğunu ifade etti. İlişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Mutlu, Suudi Arabistan Krallığı'nın milli gününü kutladığını kaydetti.

Salonda kurulan Arap çadırı davetlilerin büyük ilgisini çekti. Davetlilere ayrıca Arap mutfağından yemekler de sunuldu.
 

Bu haber toplam 1604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri