Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van Ziyaretinde Şok Diyaloglar

01.04.2010 19:00
CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu CHP İl Olağan Kongresi'ne katılmak için geldiği Van'da ilginç bir tepki ile karşılaştı.

CHP üyesi Salih Şahar isimli vatandaş, CHP kartını partiye iade etmek için geri vermek için Kılıçdaroğlu'na vermek istedi.

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Değer, Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür ile birlikte Van'a gelen Kılıçdaroğlu'nu havaalanından CHP İl Başkanı Halil Kartal ve partililer karşıladı. Önce konaklayacağı otele, ardından da parti il merkezine geçen Kılıçdaroğlu, yol boyunca vatandaşlarla sohbet etti. Kılıçdaroğlu'nu bazı vatandaşlar ilgiyle karşılarken, bazıları ise sert tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun önünü kesen CHP üyesi Salih Şahar, elindeki CHP kartını cebinden çıkararak Kılıçdaroğlu'na iade etmek istedi. Şahar, "Bu kartı Deniz Baykal yüzünden artık geri vermek istiyorum. Bu kartı taşımaktan utanıyorum. Yıllardır CHP'liyiz. Bu kartı Baykal'a iade ediyorum. Onun imzası var bu kartta. Bunu taşımaktan utanıyorum. Baykal yıllardır zarar veriyor partiye. CHP'ye yakışmıyor. Siz genel başkan olun. Baykal parti tabanına zarar veriyor." dedi. Bir başka vatandaş ise Kılıçdaroğlu'na "Memlekete sahip çıkın. Burada konuştuklarınızı Ankara'da da konuşun." diyerek tepki gösterdi.

Sokakta kendisine tepki gösterilmesini anlayışla karşıladığını belirten Kılıçdaroğlu, "Her vatandaş düşüncelerini açıklayabilir. Bize niçin her şeye muhalefet ediyorsunuz diye soruyorlar. Biz zaten ana muhalefet partisiyiz. Ancak hükümetin getirdiği makul önerilere de destek veriyoruz. Bizim tek eksiğimiz bu bölgeye çok fazla gelip kendimizi anlatamamızdan kaynaklanıyor. Bölgeyle ilgili çözümleri anlatamıyoruz. Biz bu bölgeye daha fazyla ekonomik katkı yapılmalıdır diyoruz." diye konuştu.

Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri