Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatan'ın akreditasyonu iptal

21 Mayıs 2008 / 08:20
Genelkurmay, Vatan'ın akreditasyonunu süresiz iptal etti.

Genelkurmay Başkanlığı, Vatan Gazetesi'nin akreditasyonunu süresiz iptal etti.

Eski bakanlardan Fikri Sağlar Genelkurmay Başkanı'yla Başbakan Erdoğan arasında gerçekleşen Dolmabahçe görüşmesine dair ilginç iddialarda bulunmuştu.

Erdoğan'ın Büyükanıt'a şantaj yaptığı imasını içeren haberi Vatan Gazetesi manşetine taşımış Hem Başbakanlık hem Genelkurmay Başkanlığı peş peşe yaptıkları sert açıklamalarla habere tepki göstermişlerdi.

Bugün Gazetesinin haberine göre, Genelkurmay açıklamayla da yetinmedi ve Vatan Gazetesi'nin akreditasyonunu süresiz iptal etti. Vatan muhabirinin 19Anıtkabir'de düzenlenen törenlere de alınmadığı bildirildi.

İLK VUKUAT DEĞİL

Genelkurmay Başkanlığı'nın yakın takibindeki Vatan gazetesi'nin bu ilk vukuatı değil. Gazete Dağlıca baskını sonrası yaşanan önemli bir olayla daha gündeme gelmişti.

Gazete binasından Dağlıca'yı arayan bir muhabir kendisini general olarak tanıtıp olayla ilgili gizli bilgilere ulaşmış. Bu konu Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın sitemine de neden olmuştu. Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tayfun Devecioğlu olayı doğrulayarak, Genelkurmay'dan özür dilemişti.

28 ŞUBAT'TAN BU YANA BİR İLK

Öte yandan yaşanan bu gelişme 28 Şubat sürecinden bu yanan medyada yaşanan en ilginç gelişme olarak yorumlandı. İlk kez Doğan grubu gazetelerinden birinin Genelkurmay tarafından akreditasyonu iptal edilmiş oldu.

Kaynak:
Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri