Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gönül'den WikiLeaks açıklaması

30.11.2010 08:50
Bakan Vecdi Gönül, Wikileaks adlı internet sitesinde açıklanan bazı gizli ABD belgelerinde kendisine izafe edilen bazı ifadelerden dolayı rahatsızlığını dile getirdi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Wikileaks adlı internet sitesinde açıklanan bazı gizli ABD belgelerinde kendisine izafe edilen bazı ifadelerden dolayı rahatsızlığını dile getirdi.

Bakan Gönül, Wikileaks adlı internet sitesinde yer alan ve Ankara'daki ABD Büyükelçiliğinin raporlarına atfedilen belgelerde adının geçtiğini öğrendiğini belirterek, şunları söyledi:

''Wikileaks adlı sitede dönemin ABD Büyükelçisi'ne iç politika ile ilgili bazı değerlendirmeler yaptığım iddia edilmektedir. Milli Savunma Bakanı olarak, büyükelçilerle görüşmemiz belli bir format dahilinde yapılır. Bütün bu görüşmeler kayda alınır, zabıt tutulur. Ayrıca bu görüşmelerde bakanlığımızın Genel Plan ve Prensipler Dairesi Başkanı amiral ve ziyaretin konusuyla ilgili kişiler de mutlaka bulundurulur.''

Bu görüşmelerde tutulan zabıtların gizlilik dereceli olmadığını belirten Gönül, ''Bütün bu tedbirlere rağmen şahsıma izafe edilen gerçek dışı ifadelerden dolayı fevkalade üzüntü duyduğumu belirtir, durumu kamuoyuna saygı ile duyururum'' dedi.

İŞTE WIKILEAKS BELGELERİNDE YER ALAN ŞOK İDDİA

30 Aralık 2004 ’te ABD Büyükelçiliği ’nden Washington’a gönderilen belgeye göre...

Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ABD Büyükelçiliği görevlilerine o dönem AKP hükümetinin dış politika başdanışmanı olan Ahmet Davutoğlu hakkında bilgi verdi. Gizli belgeye göre Vecdi Gönül, ABD Büyükelçiliği görevlilerine bilgi verirken Ahmet Davutoğlu için “olağanüstü tehlikeli” dedi.

 

 

 

Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri