Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Veli Küçük'e Ağır Hakaretler

04 Aralık 2008 / 11:23
Ergenekon'un isim babası olduğu iddia edilen Albay Necabettin Ergenekon'un oğlu, Veli Küçük hakkında çok ağır sözler sarfetti.
Ergenekon’un isim babası olarak gösterilen Albay Ergenekon’un oğlundan ilginç açıklamalar...

"Küçük babamı sevmezdi. Güvenlik şirketine iki kez iş başvurusu yaptım, organizasyonu deşifre edeceğimden korkup beni işe almadı..."

Ergenekon Terör Örgütü’nün isim babalığını yaptığı ileri sürülen emekli Jandarma Albay Necabettin Ergenekon ile Veli Küçük’ün arasında sanıldığı gibi güçlü bir bağ olmadığı iddia edildi. Veli Küçük ve ekibini ‘şerefsiz, hırsız bir organizasyon’ olarak tanımlayan Necabettin Ergenekon’un, üsteğmen rütbesindeyken TSK’dan ayrılan oğlu Volkan Kemal Ergenekon, ‘Veli Küçük söylendiği gibi babamı sevmezdi’ dedi.

ŞEREFSİZ BİR YAPILANMA

‘BABAMIN böyle insanlarla bir arada olması mümkün değil’ diyen Volkan Ergenekon, ‘Babam Veli Küçük ve Arif Doğan gibi tutuklu sanıklarla yıllarca birlikte çalıştı. En azından birlikte çekilmiş bir fotoğraf, bir telefon görüşmesi, bir yemekli toplantı olmaz mı? Olsa şimdiye kadar çıkardı. Onurlu bir subay olarak hizmet etmiş ve emekli olmuş olan babamın böyle şerefsiz, hırsız bir organizasyon içerisinde olması mümkün değil’ dedi.

İKİ KEZ GİTTİM, İŞE ALMADI

VELİ Küçük ile babası Necabettin Ergenekon’un ilişkisiyle ilgili yaşadıklarını anlatan Volkan Ergenekon, iki kez Veli Küçük’ün güvenlik şirketinde çalışmak için iş başvurusu yaptığını ancak reddedildiğini söyledi. Volkan Ergenekon ‘Bir arkadaşımla güvenlik şirketine Veli Küçük’ü ziyarete gittik. İki kez yüz yüze görüştük. Ben işsiz olduğum için iş istedim. Sürekli bizi oyaladı ve en sonunda reddetti. Söylendiği gibi babamla arasında özel bir ilişki olsaydı böyle yapmazdı’ diye konuştu.

HEMEN KONUYU DEĞİŞTİRİRDİ

VELİ Küçük ile bir araya geldiklerinde konuşulan konunun değiştirilerek havadan sudan meselelerin gündeme getirildiğine değinen Ergenekon ‘Sanırım bana güvenmiyordu. Yaptığı pis işleri deşifre ederim diye beni şirketinde istemedi. Ben ne zaman yanına gitsem havadan sudan konuşurdu, memleket meselelerinden konuşmazdı’ ifadelerini kullandı.
Bu haber toplam 3056 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri