Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Veli Paşa ikili oynamış.

16 Aralık 2008 / 13:48
"Vatan toprağı satılıyor" diye yeri göğü inleten ulusalcıların ipliğini pazara çıtı.
Bir taraftan yabancılara toprak satışıyla ilgili "vatan toprağı satılıyor, vatan elden gidiyor" şeklinde "LOBİ" faaliyeti yürüttüren Veli Paşa, diğer taraftan cebini bu yolla doldurmuş. Veli Paşa, kamu arazisini yabancı şirkete pazarlamış

ÜSTELİK KENDİ ANLATTI
Ergenekon'un tutuklu sanığı Veli Küçük'ün İsviçre merkezli bir emlak şirketine, Milli Emlak'ın arazilerinin satışı için aracılık ve danışmanlık yaptığı ortaya çıktı

Veli Küçük, 25 Ocak 2008 günü İstanbul Organize Suçlar Şubesi'nde verdiği ifa-dede, 16 Kasım 2007 tarihinde telefonla görüştüğü Mehmet Gülkanat'la ilişkisini anlatırken, kamu arazisinin yabancı şirkete nasıl satıldığını şöyle anlattı:

“Mehmet Gülkanat İsviçre'de faaliyet gösteren Alfa şirketinin Türkiye temsilcisidir. Ben bu şirkette emlak konusunda zaman zaman danışmanlık yaparım. Zincirlikuyu'da Tatlıcılar kulelerinin bitişiğinde, Mili Emlak'a ait bir arsanın ihaleyle satışa çıkarılacağını duyduk. Bu satış ve işlemlerin emlakçılık işi yapan Kadir Boran tarafından organizesi ve bize teklifi yapıldı. Bunun üze-rine halen Maslak Giz Plaza'da faaliyetini sürdüren İngiliz firmasının Kayzın İnşaat ve yapı firması buraya talip olduğunu öğrendik.

Bu firma daha önce Bilecik yöresinde bir çimento fabrikası kurmak istediğini eski Çankırı milletvekili Mete Bülgün tarafından bana iletildi. Bunun üzerine bir çalışma yaptık Bilecik'in Türkmen köyünde araziler satın alındı inşaat planları hazırlandı ve Üniversal Çimento adı altında bir fabrika kurma çalışmalarına başlandı. Ben de yörenin insanı olduğum için bu konuda firma tarafından benim danışmanlık yapmam teklifi geldi halen danışmanlıklarını yapmaktayım. Belirtilen yerin asıl alıcısı İngiliz Kayzın'dır. Mehmet Gülkanat'la yapmış olduğumuz görüşme bu olayla ilgilidir."
Kaynak:
Bu haber toplam 3124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri