Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Video Oyunları ABD'yle dalga geçiyor

28 Ağustos 2008 / 10:56
Video oyun yapımcıları, ABD'nin teröre karşı savaşıyla dalga geçiyor
Kişiden 6 kişiye kadar oynanan bu oyunu İngiltere'deki tacirler satışını yapmayı kabul etmedi.

Oyun, Amerika'nın teröre karşı savaşıyla yakından ilgili. Bu oyunu icad edenlerden biri şunları söyledi: “Oyunun ana teması, bizi savaşa sürükleyen egoist düşünceden yola çıkıyor. Her oyuncu, yeryüzünün istediği bölgesinde bir yer seçerek etrafını çeviriyor ve daha fazla yer altı zenginlikleri elde etmek için diğerine savaş açıyor. Ayrıca her ülke, kendisine bağlı terörist gruplar yetiştirerek düşmanlarına karşı kullanabiliyor. Ayrıca teröristler, düşman oldukları devlet içerisinde darbe yapabiliyor ve bu ülke içerisinde savaşım verebiliyor.

Oyunda istenen hedeflere ulaşabilmek için, kullanılan teröristlere intihar saldırısı, uçak kaçırma ve kitle imha silahları eğitimi verilebiliyor.”

Verilen seçenekler arasında isterseniz şer eksenine bağlı bir ülke olabiliyor; ilgili taraf, düşmanlarına terörist devletler sıfatını takabiliyor. Bu durumda hasım askerlerin yüzüne şerli yaftası yapıştırılabiliyor.

İmparatorluk kuran oyuncu, casusluk, rejim değişikliği ve çevreyi korumak için diğer rakip imparatorlukları Kyoto Protokolü'nü imzaya zorlamak gibi özellikleri elde edebiliyor.

Her oyuncu, maden, petrol ya da kentleri ele geçirmek amacıyla imparatorluğun nüfuz alanını genişletebiliyor. Herhangi bir taraf, düşmanının kendisinden güçlü olduğunu gördüğünde karşıdaki düşmanının özgürlük mücadelesi iddiasından vazgeçerek terörist devlet haline dönüştürebiliyor.


Bu haber toplam 1260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri