Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Virüsün uğramadığı 41 il

01.12.2009 00:46
Şu ana kadar 41 ilde domuz gribinin neden olduğu ölüm vakalarına rastlanmadı. Ayrıca Virüs, Nisan'da etkisini yitirecek.

Domuz gribinden ölenlerin sayısı hızla artıyor. Ancak Türkiye genelinde şu ana kadar 41 ilde domuz gribinin neden olduğu ölüm vakalarına rastlanmadı.

 

İşte o iller:

 

Şırnak, Hakkari, Ağrı, Iğdır, Muğla, Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Çankırı, Bolu, Zonguldak, Bartın, Sinop, Burdur, Afyon, Uşak, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Karaman, Adıyaman, Kilis, Tokat, Amasya, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Erzurum, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Muş, Yalova, Karabük, Siirt ve Bitlis...

NİSAN’DA ETKİ AZALACAK

Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Gaye Usluer, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre dünyada bugüne kadar 7 bin kişinin domuz gribinden öldüğünü söyledi. “15 Ekimde Türkiye'de hasta sayısının 600 civarında olduğunu görüyoruz” diyen Usluer,  27 Ekimde bu hastalıktan dolayı ölen 2 kişiyken kasımın sonunda olgu sayısının arttığına tanık oluyoruz. Bu henüz pandemik grip için pik denilecek bir dönem değil. Şubat ayında hastalığın pik yapacağını düşünüyoruz. Şubat ayında en yüksek sayıya ulaşan vaka sayısının Nisan ayı sonuna kadar en az seviyeye ineceğini tahmin ediyoruz” dedi.

 

   

Bu haber toplam 4286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri