Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Voleybol özlemi ağır bastı

17.10.2009 02:09
Voleybola 1.5 yıl aradan sonra Eczacıbaşı Zentiva ile yeniden dönen Aysun Kalkan Ayhan, dönüş nedenini açıkladı.
Voleybola 1.5 yıl aradan sonra Eczacıbaşı Zentiva ile yeniden dönen Aysun Kalkan Ayhan, bu kararını, voleybola duyduğu büyük özlem ve fiziksel gücünün yettiği noktaya kadar sahalarda mücadele edebilme arzusuyla verdiğini söyledi.

Aysun, gelen yoğun röportaj talepleri nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Kendi özgür iradesiyle 1.5 yıl önce voleybol sahalarından ayrıldığını, inançlarına uygun yaşadığı bu dönemde ikinci evliliğini yaptığını ve 3.5 ay önce de bir kızının dünyaya geldiğini ifade eden Aysun, ''Bugün ise Eczacıbaşı Zentiva formasıyla yeniden voleybol sahalarına dönmüş bulunuyorum. Dönüş kararımın sebebi, inançlarımda yaşadığım bir erozyon değil, bir meslek olarak gördüğüm voleybola duyduğum büyük özlem ve fiziksel gücümün yettiği noktaya kadar sahalarda mücadele edebilme arzusudur'' dedi.

Ayrılma kararında olduğu gibi dönüş kararını da tamamen kendi özgür iradesiyle verdiğini ve bundan sonraki hedefinin, en kısa sürede eski formuna ulaşarak, kulübüne ve Türk voleyboluna en üst düzeyde katkı sağlayabilmek olduğunu anlatan Aysun, voleybola ara verdiği dönemde olduğu gibi bundan sonra da özel yaşamı ve tercihleriyle ilgili başka bir açıklama yapmayacağını bildirerek, bunun anlayışla karşılamasını istedi.
Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri