Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Voleybol Federasyonu'nda Garip Soygun!

20 Ekim 2008 / 17:56
Voleybol Federasyonu'nda Dün Gece İlginç Bir Soygun Yaşandı
Voleybol Federasyonu'nda dün gece ilginç bir soygun yaşandı.
Alınan bilgiye göre dün gece federasyonun Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda bulunan ofislerinden birinin kapısını kırarak içeri giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler, sadece ceza kurulunun dosyalarının bulunduğu bilgisayarı çaldı. Sabah saatlerinde ofise gelen federasyon yetkilileri, çalınan bilgisayar kasasının yerine bırakılan kutu içinde beyaz bir fare buldular.


"FARELİ SOYGUN" olayı Federasyon yetkilileri ve soygunu soruşturan emniyet görevlilerini de şaşkına döndürdü.

Soygunda Federasyon'a ait ceza kuruluna bağlı bilgisayar çalındı ve yerine bir kutu içinde fare bırakıldı. Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, "Yaşanananların ceza kurulu tarafında ömür boyu men cezası verilen voleybolcu Burak Hascan'ın olayının hemen ardından olması tesadüftür" dedi.

Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu içinde federasyonunun ceza kurulu evrakları bulunan bilgisayarının bulunduğu odaya giren hırsızların tavrı emniyet görevlilerini şaşırttı. Sadece ceza kuruluna ait bilgisayarı alan hırsızlar yerine kobay fare bıraktı.

Voleybol Federasyon Başkanı Erol Ünan Karabıyık, "Ben eski bir emniyetciyim böyle bir olay hayatımda yaşamadım. Şu an olayı araştıran emniyetteki arkadaşlar da şaşkın." dedi.

Karabıyık yaşananların, ceza kurulu tarafında ömür boyu men cezası verilen milli voleybolcu Burak Hascan'ın olayının hemen ardından olmasını da ilginç bir tesadüf olarak niteledi.

Başkan Karabıyık, bilgisayarın yerine beyaz bir farenin bırakılmış olmasının çok ilginç olduğunu belirterek, "Akşam özel kurumumuzun evraklarının olduğu özel odaya girilmiş, bilgisayar kasası alınmış. Kasa yerine de beyaz bir fare bırakılmış. Bu çok ilginç bir olay. Odada başka bilgisayarlar, başka evraklarda var. Sadece ceza bilgilerinin içinde bulunduğu bilgisayar çalınmış. Bunu ilginç hale getirene de gülüyorum" ifadesini kullandı.

Emniyet görevlileri ise daha önce olay yerine tırnak kesip bırakanı, hatta pisliğini yapanı görmüştük ama fare bırakanı ilk kez görüyoruz dediler.


Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri