Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Volta arkadaşı eşcinsel

19.09.2009 10:56
Garipoğlu saldırıya uğramaması için voltaya enterne edilmiş eşcinsel bir hükümlüyle çıkacak.
Tam 197 gün sonra teslim olan Münevver Karabulut cinayetinin sanığı Cem Garipoğlu, ilk gecesini ‘karantina koğuşu’nda tek başına geçirdi. İlk kahvaltısında krem peynir, zeytin, yağ ve ekmek yedi. Sabahı, ‘cennet’ model yatakları bulunan, B Blok 8’inci koğuşta geçirdi.

Öğleden sonra, ‘verem hastası’ bir hükümlünün çıkarıldığı, özel banyo, tuvaleti olan B Blok 5’inci koğuşa alındı. Tecavüz hükümlülerinin kaldığı ‘damat koğuşu’na komşu olan Garipoğlu, saldırıya uğramaması için havalandırmaya da ya tek başına ya ‘enterne’ edilmiş eşcinsel bir hükümlüyle çıkacak.

Cem Garipoğlu’nun, Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi’nde kalacağı haberi, dün öğle saatlerinde televizyonlarda alt yazı geçince, üç koğuşta isyan çıktı. Çocuklar “Cem’i bize verin” diye bağırarak yatakları tutuşturdu. Yangın, cezaevi personeli tarafından söndürüldü.
Garipoğlu, tutuklandıktan sonra saat 24.00 sıralarında, Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi’ne getirildi. Kurallara göre 200 liradan fazla parayla girilemeyen cezaevinde Cem’in cebinden de tam 200 lira çıktı. Bu para cezaevi emanetine teslim edildi. Üst araması yapılan, sağlık muayenesinden geçirilen Cem Garipoğlu, geceyi idari bölümdeki karantina koğuşunda tek başına geçirdi. Sahur yemeğinden Cem Garipoğlu’na da servis yapıldı.

Sakalları berberde kesildi
Cem Garipoğlu, karantina koğuşunda yalnız başına geçirdiği ilk gecenin ardından, dün sabah B Blok 8’inci koğuşa alındı.
İlk kantin alışverişini burada yaptı. Kahvaltı için, krem peyir, zeytin, yağ, ekmek ve gazete istedi. Abone olmadığı için gazete talebi geri çevrildi. Daha sonra cezaevi berberi tarafından sakalı kesildi.

Kaldığı koğuşu gözetleyen kameralar, kör noktada kalan banyo-tuvalet ve yatağı görmüyor. Kemer, ayakkabı bağı alınan Garipoğlu, banyosunu da hamamlarda olduğu gibi normal musluktan, plastik tas kullanılarak yapabiliyor. Tüm koğuşlardaki gibi, ‘cennet’ model yatakta yatıyor.

Karşı komşu ‘teröristler’
Öğlene doğru B Blok 5. koğuştaki verem hastası tutuklu başka koğuşa nakledilince, Garipoğlu, banyosu, tuvaleti ve havalandırması olan bu koğuşa alındı. Cem Garipoğlu’nun kaldığı koğuşun hemen karşısındaki koğuşlarda, terör suçlusu çocuklar kalıyor. Birkaç koğuş ilerisi ise, tecavüz suçlularının kaldığı “Damat Koğuşu.”

Cezaevi yönetimi, ünlü olmak isteyen bir mahkumûn, Cem Garipoğlu’na saldırı düzenlemesinden korkuyor. Bu nedenle, Garipoğlu’nun diğer tutuklularla teması minumum düzeyde tutulmak isteniyor. Cem Garipoğlu, halı sahanın bulunduğu bölgedeki genel havalandırma bölümüne ya yalnız çıkacak, ya da diğer tutuklulardan enterne edilen, eşcinsel bir tutukluyla çıkarılacak. Cem Garipoğlu, 40 gün sonra 18’ini doldurunca, Silivri Cezaevi’ne gönderilecek.

(Hürriyet)
Bu haber toplam 2860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri