Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vural ağır sözler sarfetti

11 Eylül 2008 / 18:07
MHP'li Oktay Vural'dan Başbakan Erdoğan'a çok ağır sözler, "İnanç hortumcuları ile inanç tefecileri, beraber yürüdükleri bu yolda derin işbirliği içindeler"
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya'da, bir yardım derneğinde ortaya çıkan usulsüzlüklerin üzerine gitmesi gerekirken, olayı çarpıttığını, gerçeği saklamaya çalıştığını savunarak, "İnanç hortumcuları ile inanç tefecileri, beraber yürüdükleri bu yolda derin işbirliği içindeler" dedi.
Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Almanya'da bir yardım derneğinde ortaya çıkan usulsüzlüklerin üzerine gitmesi gereken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bunun yerine olayı çarpıttığını, milletten gerçeği saklamaya çalıştığını iddia etti.

"Başbakan, kendisine ve partisine uzanan izlerin üstünü örtmek için korkudan karanlıkta ıslık çalmaya devam etmektedir" diyen Vural, Erdoğan ve AK Parti'nin, adlarının geçtiği bu iddianameden aklanmaları için Türkiye'de de soruşturma açılması gerektiğini belirtti.

İsviçre'den, yurt dışında toplanan paralarla ilgili 2005'te gönderilen 14 klasörlük belgenin, Adalet Bakanlığında olmasına rağmen; bunların tercüme ettirilmediğini ifade eden Vural, Başbakan Erdoğan'ın, bu konudan habersiz gibi davrandığını söyledi. Vural, yolsuzluklarla ilgili Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri