Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Washington Post:ABD dondu kaldı

31 Ocak 2009 / 09:34
Amerikan Washington Post gazetesi Erdoğan'ın Davos zirvesindeki sert konuşması esnasında Barack Obama'nın danışmanı Valery Jarrett'in de orada bulunduğunu ve 'olay karşısında afalladığını, yerinde adeta donup kaldığını' yazdı.
ABD Büyükelçiliği: İyi ki Peres aradı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, Davos'ta dün "talihsiz bir olay" yaşandığı belirtilirken, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Başbakan Tayyip Erdoğan'ı aramasından memnuniyet duyulduğu ifade edildi.

Schwab: Erdoğan'ı yine bekliyoruz

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab, Başbakan Erdoğan'ın gelecek yılki Davos Zirvesi'ne katılmasını "dört gözle beklediğini" ifade ederek, "Aynı rahatsızlıkların olmaması için özel ilgi göstereceğiz" dedi. Türkiye'yi ve Türkleri çok sevdiğini, Erdoğan'a da saygı duyduğunu ifade eden Schwab, "Erdoğan, Gazze ve Ortadoğu barışı için çok önemli bir barış yapıcı" diye konuştu.

Abbas: Peres bizi ayırmaya çalışıyor

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Davos'taki tavrı dolayısıyla Başbakan Erdoğan'ı kutladı. Peres'in bazı Arap liderlerin İsrail'i haklı buldukları ifadesinin ayrılık çıkarmak için söylenmiş bir iftira olduğunu kaydeden Abbas, Peres'i 'Savaş suçu' nedeniyle mahkemeye vermeye hazırlandıklarını söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri