Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Abdestimden Şüphem Yok"

01.12.2010 13:09
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Wikileaks'in yayınladığı belgelerde kendisine ilişkin iddialara sert yanıt verdi.

ABDESTİMDEN ŞÜPHEM YOK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Wikileaks'in yayınladığı belgelerde kendisine ilişkin iddialara sert yanıt verdi.

Erdoğan,  Yenimahalle'de Ankara Kent Güvenlik Yönetim Sistemi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Wikileaks'in yayımladığı belgeleri değerlendirdi.

Muhalefet partilerinin Wikileaks'in yayımladığı gizli ABD belgeleri ile ilgili tutumunu eleştiren Erdoğan, ''Açıklanan çok az bilgiyi bir fırsat olarak görüp buradan hükümete nasıl saldırırız derdine düşmüş durumdalar. Kendilerine ait cümle kalmadığı için başka bir devletin diplomatları arasındaki dedikodu niteliğindeki yazışmalardan medet umar hale geldiler'' dedi.

Erdoğan, ''Bu diplomatların yalan yanlış yorumlarıyla yaptıkları iftiralar birinci derecede Amerika Birleşik Devletleri'ni bağlar. Bunun hesabını ABD'in sorması lazım o diplomatlarından'' diye konuştu.

İSVİÇRE'DE PARAM YOK

İsviçre bankalarında hesabı bulunduğuna yönelik iddiaları sert tepki gösteren Erdoğan, muhalefete "İsviçre bankalarında 1 Allah kuruşum yok. İspat ederseniz bu makamda durmam. Siz o makamlarda duracak mısınız?" dedi.

Erdoğan, kendisine ilişkin iddiaları yanıtlarken, ''Benim abdestimden şüphem yok, dolayısıyla namazımdan da şüphem yok'' diye konuştu. 

 

Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri