Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irkçı Wilders iyice azdı!

06.12.2010 00:31
Wilders, işgal altındaki Batı Şeria'nın İsrail'e ait olduğunu öne sürdü. Wilders, Batı Şeria'da daha fazla Yahudi yerleşim birimi inşaatı yapılması çağrısında da bulundu.

Hollanda'nın ırkçı milletvekillerinden Geert Wilders, işgal altındaki Batı Şeria'nın İsrail'e ait olduğunu öne sürdü. Wilders, Batı Şeria'da daha fazla Yahudi yerleşim birimi inşaatı yapılması çağrısında da bulundu.

Daha fazla yerleşim biriminin İsrail'in sınırlarını savunmasını kolaylaştıracağını da iddia eden Wilders, Batı Şeria'nın İsrail tarafından ilhak edilmesi gerektiğini de söyledi.

Avrupa'nın simge ırkçı isimlerinden olan Wilders İslam ve Müslümanlar hakkındaki sert söylemleriyle biliniyor.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bulunan Wilders, Filistinlilerin Ürdünlülerin kontrolü altına girmesini de istedi.

Özgürlük Partisi lideri olan Wilders, Alman ırkçı Adolf Hitler'in Mein Kampf adlı eserine benzettiği Kur'an'ın yasaklanmasını istiyor.

Müslüman göçmenlere de karşı olan Wilders, Hollanda vatandaşı olmak isteyecek Müslümanların Kur'an'ın yarısından vazgeçmesini talep ediyor.

Aynı şekilde başörtüsü takan Müslüman kadınların ayrı bir vergi vermesini de öngören Wilders, 2008 yılında çevirdiği 'Fitne' adlı kısa filmiyle İslam dünyasında derin bir nefret kazanmıştı.

Wilders'in ABD ve İsrail'den aldığı öne sürülen yardımlar yıllardır Hollanda kamuoyunun gündeminde bulunuyor.

CİHAN

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri