Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Willson: "Üzüntü içerisindeyiz"

09 Temmuz 2008 / 14:25
ABD Büyükelçisi Ross Willson ABD Konsolosluğu'na yapılan saldırı hakkında konuştu.
Ross yaşamını yitiren polisler için başsağlığı dilekleriyle konuşmasına başladı. Polisle yakından işbirliği içerisinde olduklarını, Türkiye'nin acı kaybı için üzüntü içerisinde yaşadıklarını söyledi. Konsolosluktaki bütün personellerinin emniyette olduğunu söylleyen Ross bunun bir terör eylemi olduğunu belirtti.

Gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Ross bu saldırıyı kimin yaptığını tahmin edicek durumda değilim ama tanım itibariyle terör eylemi olmalı dedi. Gazetecilerin Ergenekonla bir bağlantısı var mı sorusuna ise; bu olayın Ergenekonla bir bağlantısı yok en azından elimizde böyle bir bilgiye sahip değiliz şeklinde konuştu.

Saldırı ABD konsolosluğuna yöneliktir diyen Ross Türkiye ile iş birliği içerisinde olduklarını bir kez daha vurguladı. Büyük Elçi saldırının korkakça olduğunu söylerken, ek güvenlik görevlilerinin tahsis edildiğini söyledi.

Ross Bizi korumak için çalışan Türk yetkililerine müteşekkir olduklarını, terör saldırıları yüzünden ABD-Türkiye ilişkilerinin zarar görmeyeceğini ifade etti.

memlekethaber
Bu haber toplam 776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri