Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Y.N.Öztürk istifa edecek

23 Ağustos 2008 / 18:20
Yaşar Nuri Öztürk'ün eski danışmanıyla yasak aşk yaşadığı iddiası HYP'de deprem etkisi yarattı. Okuyan'dan sonra 30'a yakın isim istifaya hazırlanıyor.
Danışmanıyla ilişkisi olduğu iddiaları nedeniyle partisinde de sıkıntı yaşayan Genel Başkan Yaşar Nuri Öztürk, Yaşar Okuyan'ın ardından istifaya hazırlanan 30'a yakın MYK üyesinin bu girişimlerini önlemek için büyük çaba harcıyor.

HYP Genel Merkezi'nde yarın 14.00'te yapılacak MYK toplantısında Adnan Kopuz başta olmak üzere en az 30 üyenin istifa etmesi bekleniyor. MYK üyelerinin, yaşanan gelişmelerden duydukları rahatsızlığı Öztürk'ün yüzüne karşı ifade ettikten sonra toplu olarak istifa edecekleri bildirildi. İstifa edecek grubun içinde ağırlığı Öztürk'ün ekibinden isimlerin oluşturduğu, önceki gün istifa eden Yaşar Okuyan ile birlikte gelen isimlerin de yarın yapılacak toplantıda partiden ayrılacakları kaydedildi.

Gelişmeleri endişeyle izleyen HYP Genel Başkanı Öztürk'ün, toplantıyı ertelemeyi düşündüğü ifade edilirken, muhalif isimler, "Hoca yarın partiyi açmayabilir. İstifa edecek arkadaşları vazgeçirmek için zaman kazanmak isteyebilir" diye konuştular.

(ANKA)
Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri