Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Yabancı futbolcu da haç çıkarıyor'

16 Ağustos 2008 / 06:32
Diyanet'in dergisinde, Millilerin cuma namazı kılmalarına tepki gösterilirken, yabancı futbolcuların haç çıkarmalarının normal karşılanması eleştirildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı, "Din Üzerine Konuşma ve Medya" konulu dergisinde medyadan şikâyet etti. Dergide, medyanın bazı asparagas ve şişirme haberlerle gizli ve tehlikeli bir din sömürüsü yaptığı savunulurken ve şu örnek verildi: "Milli takım oyuncularının cuma namazı kılmalarına tepki gösterilirken, yabancı futbolcuların sahaya çıkarken haç çıkarmaları normal karşılanıyor." Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizi Doç. Dr. Halil Altuntaş, yazısında şu değerlendirmeleri yaptı:

* Ülkemiz medyasında hizmet verenler genelde din konusunda yeterli bilgiden yoksunlar. Sahabe kelimesini ilk defa duyduğunu söyleyen bir köşe yazarı düşünebiliyor musunuz? Hutbe ile vaazın, minber ile kürsünün birbirine karıştırılması, medyamızda görülmedik şeyler değil. Hac mevsimi bu yıl da Kurban Bayramı'na denk geldi esprisi medyanın durumunu pek güzel anlatıyor.

* Her türlü dini/İslami tavır ve görüntü karşısında çoğu kere dengesini yitirmiş bir tepki sergileniyor. Dindar insan, 'dinci' diye aşağılanıyor.

* Milli takım oyuncularının cuma namazı kılmaları, bazı medya mensupları açısından olacak şey değildir. Fakat yabancı futbolcular sahaya çıkarken, gol attıklarında haç çıkarırlarsa bunda bir sakınca görülmez.Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri