Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haftasonu yağışlı geçecek

27.03.2009 10:21
Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların; kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde şeklinde olması bekleniyor.
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, K.Maraş, Hatay, Anamur,Alanya, Manavgat, İbradı, Gazipaşa, Serik) ile yarın (Cuma) sabah saatlerinde Batı Karadeniz ve iç Anadolu'nun batısında (Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman)öğleden sonra ve akşam saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu (Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Kayseri, Niğde, Aksaray, Karaman), Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Adıyaman, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa, Diyarbakır) kuvvetli olması bekleniyor.

MARMARA: Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatlerinden itibaren doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova) ile Tekirdağ çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, bu akşam saatlerinde Trakya'nın yükseklerinde (Edirne ve Kırklareli'nin yüksekleri) ile bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; İstanbul çevrelerinde hafif olması bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece iç kesimleri (Afyon, Kütahya, Uşak ve Denizli) ile Aydın ve Muğla, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Afyon, Kütahya, Uşak ve Denizli çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İç Ege'de (Afyon, Kütahya ve Uşak) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

AKDENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, gece ve yarın (Cuma) sabah ilk saatlerde Göller Yöresinde (Isparta ve Burdur) karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, K.Maraş, Hatay, Anamur) ile Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, İbradı, Gazipaşa, Serik) kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, bu gece veyarın (Cuma) sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların bu gece geç saatler ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde batısında (Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman), öğle saatlerinden sonra doğusunda (Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Kayseri, Niğde, Aksaray, Karaman) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren batısında kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde, öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Trabzon, Giresun, Rize, Gümüşhane çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç ve batı kesimleri (Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Muş) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.Gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı (Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis) ile yarın öğle saatlerinden sonra Mardin, Siirt ve Batman çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra batısında (Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte bölgede toz taşınımı bekleniyor.


Bu haber toplam 908 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri