Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hava sıcaklığı azalacak

02.04.2009 10:31
Yurdun güneybatısında başlayacak olan yağışlar, iç ve kuzey kesimlerde aralıklarla devam edecek. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında sis olması bekleniyor.
Hava sıcaklığı ülkemizin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ülkemizin doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetlice esecek.

METEOROLOJİ UYARDI

Çığ tehlikesi ve kar erimeleri uyarısı: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Sis uyarısı: Doğu karadeniz kıyılarında bu sabah saatlerinde sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Hava ulaşımı başta olmak üzere) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; poyrazdan kuvvetlice esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve iç kesimleri (Muğla, Aydın, Uşak, Denizli, Kütahya, Manisa, Afyon) çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar Kuzey Ege kıyılarında poyrazdan kuvvetlice esecek.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla Batı Akdeniz çok bulutlu, öğle saaatlerinden sonra Antalya'nın kuzey ve batı ilçeleri ile Burdur ve Isparta çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Yozgat çevreleri, Akşam saatlerinden sonra Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla bölge geneli çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz kıyılarında bu sabah saatlerinde sis görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kuzeyi(Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır) kısa süreli ve yerel olmak üzere yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu.
Bu haber toplam 848 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri