Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuvvetli Rüzgarlarla Yağış Geliyor

25.06.2009 11:23
Türkiye'nin büyük bir bölümü gök gürültülü sağanak yağışa teslim olurken, rüzgar da yağış anında kuvvetli esecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden elde edilen bilgilere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığı Batı bölgelerinde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli esecek.


BÖLGELERDE HAVA NASIL OLACAK?

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısından başlayarak bölge geneli aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Isparta, Burdur, Kahramanmaraş, Osmaniye ile Adana nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin iç kesimleri (Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri