Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yağmurdereli'nin Yarım Kalan Projesi

02 Ağustos 2008 / 09:28
Merhum Osman Yağmurdereli'ye ilk taziye ziyaretini gerçekleştiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, onun yarım kalan projesini açıkladı
İstanbul Milletvekili merhum Osman Yağmurdereli'ye siyasilerden ilk taziye ziyareti Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı tarafından yapıldı. Yazıcı, Yağmurdereli'nin düşkün sanatçılar için bir projesi olduğunu, fakat hastalığı nedeniyle gerçekleştiremediğini açıkladı.

Osman Yağmurdereli'nin ölüm haberinin duyulmasıyla Acıbadem Hastanesi sanat camiasının akınına uğradı. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra siyasi bir kişiliği de bulunan Yağmurdereli'ye siyasetçiler arasından ilk taziye ziyaretini, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı yaptı. Hastane çıkışı üzüntülü olduğu görülen Yazıcı "Çok üzgünüm. Allah rahmet etsin. Hayat dolu bir arkadaşımızdı. Hem sanat camiasının, hem de siyaset camiasının acı bir kaybı" şeklinde konuştu.

Bakan Yazıcı, Osman Yağmurdereli'nin hastaneye yatmadan önce düşkün sanatçılar için bir projesi olduğunu söyledi. Yazıcı yaptığı açıklamada "Osman Yağmurdereli vakıfların bir binasında kiracı olarak bulunuyordu. "Binanın tüm donanımını ben yapacağım. Düşkün, kimsesiz sanatçılara tahsis edeceğim. Bütün masraflarını da ben karşılayacağım" diye bir projesi vardı. Onunla meşguldü. Benimle paylaşmıştı ama bunu geliştiremedik, hastaneye yatırdık, bugün de vefat etti" dedi.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı merhumu şu sözlerle andı "Bulunduğu ortamda hep hayat doluydu. Etrafına hayat enjekte eden, hep neşeli, canlı bir insandı".
Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri