Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yağmurla birlikte fırtına geliyor.

24 Ocak 2009 / 17:04
Batı bölgelerinde dün fırtına şeklinde esen lodosun bugün şiddetini azaltması, ancak yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde şiddetini tekrar artırması bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkenin batı bölgeleri dün yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Son 24 saatte İzmir'de 52, Manisa'da 47, Antalya'da 42, Isparta'da da 16 kilogram yağış kaydedilirken, rüzgar güneybatı yönlerden (lodos) Isparta'da saatte 100 kilometre, Muğla'da 90 kilometre, Denizli'de 75 kilometre hızla fırtına şeklinde esti.

Yağışlı havanın bugün ve yarın da Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Gaziantep çevrelerinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Yağışların bugün Akdeniz'de bölge geneli ile Muğla ve Denizli çevrelerinde, yarın da Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Kocaeli ve Sakarya), Ege ve Akdeniz Bölgeleri ile Ankara, Konya, Eskişehir, Bolu ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Batı bölgelerde dün fırtına şeklinde esen lodosun bugün şiddetini azaltacağı, ancak yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı (Ankara, Konya ve Eskişehir) ile Bolu ve Düzce çevrelerinde şiddetini tekrar artırarak saatte 70-80 kilometre hızla kısa süreli fırtına şeklinde eseceği bildirildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri