Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yahudilerin planı ortaya çıktı

13 Ocak 2009 / 18:40
Filistin toprakları üzerinde katliama girişen İsrail'in Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Yahudilerin uzun vadeli planını açıkladı. İşte ayrıntılar…
İSRAİLLİ ASKER SORDU
İsrail devleti ilan edilmeden önce Yahudi terör örgütlerine liderlik yapmış olan Peres, önceki gün Gazze sınırındaki İsrail askerleriyle görüştü. Gazze sınırında konuşlanmış olan askerleri ziyaret ederek, sorunlarını dinleyen Peres, bir askerin, ‘Hizbullah ve HAMAS hala mevcut. Bu iki grup mevcut olduğu sürece roket atışlarını nasıl durdurabiliriz. Bunlardan kurtulacağımızın garantisi var mı?” şeklindeki sorusuna ilginç bir cevap verdi.

PERES'İN İLGİNÇ CEVABI
El Cezire televizyonunda yayınlanan haberde Peres, İsrailli askerin bu sorusuna, “İsrail'in uzun vadedeki amacı, Hizbullah ve HAMAS'ı destekleyen İran'ı bertaraf etmektir” şeklinde cevap verdi.

ORDUNUN GÜCÜNÜ ÖLÇMEK İSTİYOR
Gözlemciler, 2006 yılında Lübnan'ı bombalayan ve Hizbullah'ın etkili savunmasıyla geri çekilmek zorunda kalan İsrail'in, Gazze'de giriştiği saldırıyla 2006 yılındaki yenilgiyi unutturmak ve İran'a saldırı öncesi ordunun gücünü ölçmek istediği görüşünü belirtiyorlar.

İRAN'A VURMAK İÇİN ABD'DEN DESTEK İSTEMİŞ
Öte yandan, Amerikan New York Times gazetesinde yer alan bir habere göre, İsrail'in 2008 yılında İran'a vurmak için ABD'den destek istediği, Amerikan yönetiminin, istihbarat raporlarına dayanarak böyle bir saldırının başarılı olamayacağını belirterek, İsrail'in bu talebini durdurduğu kaydedildi.

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri