Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yakılan 2 çocuğun katilleri yakalandı

12 Kasım 2008 / 19:24
Küçükçekmece'de öldürüldükten sonra cesetleri yakılmış halde bulunan Mehmet ve Emre'nin, öz akrabaları tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.
Yaklaşık 10 gün önce Küçükçekmece Kayabaşı Köyü'nde yanmış 2 çocuk cesedi bulunmuş, yapılan inceleme sonucunda cesetlerin Mehmet Kavaklı (12) ve Emre Kavaklı (11) kardeşlere ait olduğu belirlenmişti.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis, cinayetle ilgili aile yakınlarına yöneldi. Yapılan sorgulamalar neticesinde küçük çocukların babalarının dayısının oğulları İsmail Yıldız ve Dursun Ay gözaltına alındı.

Küçükçekmece'de öldürüldükten sonra cesetleri yakılmış halde bulunan Mehmet ve Emre Kavaklı kardeşlerin, akrabaları tarafından öldürüldüğü ortaya çıkarken, katil zanlılarının çocukları fidye için kaçırdıkları ve daha sonra korktukları için öldürdükleri ortaya çıktı. Katil zanlılarının öldürdükleri çocukların cenazesine katıldıkları öğrenildi.

Yaklaşık 10 gün önce Küçükçekmece Kayabaşı köyünde yanmış 2 çocuk cesedi bulunmuş, yapılan inceleme sonucunda cesetlerin Mehmet Kavaklı (12) ve Emre Kavaklı (11) kardeşlere ait olduğu belirlenmişti. Yapılan sorgulamalar neticesinde küçük çocukların babalarının dayısının oğlu İ.Y ve arkadaşı D.A gözaltına alındı.

Zanlıların çocukları fidye için kaçırdıkları ve daha sonra korktukları için öldürdükleri belirlendi. Misina ile bağladıkları çocukları D.A'ya ait servis minibüsüne bindiren katil zanlılarının çocukları önce öldükleri ve daha sonra tekrar servise bindirerek Kayabaşı'na götürüp yaktıkları öğrenildi.

Çocukları yaktıktan sonra tekrar minibüse binerek geri dönmeye çalışan İ.Y ve D.A'nın dönüş yolunda arabanın içinde buldukları çocuklara ait ayakkabıyı ise bir evin önüne attıktan sonra kaçtıkları belirlendi.

Çocukların yakıldığı yerde toplanan yakınları ise şahısların çocukların cenaze törenine katıldıklarını ve D.A'nın cenaze günü kendi minibüsü ile çocukların yakınlarını mezarlığa götürdüğünü söyledi. Olayı öğrenen çocukların yakınları, "Allah belalarını versin" diyerek tepki gösterdi.

GÖZALTINA ALINAN 2 KİŞİDEN BİRİNİN, ÖLDÜRÜLEN ÇOCUKLARIN AKRABASI OLDUĞU BELİRTİLDİ

Küçükçekmece'de yanmış halde cesetleri bulunan 2 çocuğun öldürülmesi olayına karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 kişiden birinin, öldürülen çocukların akrabası olduğu belirtildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin, Emre (11) ve Mehmet Kavalı'nın (12) cesetlerinin 2 Kasım 2008 tarihinde Kayabaşı Mahallesi yakınındaki boş arazide yanmış halde bulunmasının ardından başlattıkları çalışma kapsamında yakalanan İsmail Y. ile Dursun A'nın şubedeki sorgusu sürüyor.

Polis yetkilileri, çalışmalarını olaya karışan kişi ya da kişilerin Kavalı ailesinin tanıdığı olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaştırdıklarını, bu kapsamda Halkalı'da oturan ailenin tüm tanıdıklarıyla mülakatlar yaptıklarını ve elde edilen bilgiler doğrultusunda da İsmail Y. ve Dursun A'yı aynı mahallede gözaltına aldıklarını kaydettiler.

Çocukların başka bir yerde öldürüldükten sonra bulundukları boş araziye götürülüp yakıldığının belirlendiğini ifade eden yetkililer, şüphelilerden İsmail Y'nin, öldürülen çocukların babasının dayısının oğlu olduğunu belirttiler.

Şüphelilerin şubedeki sorgularının sürdüğü ve polisin Emre ile Mehmet Kavalı kardeşlerin fidye amacıyla kaçırılıp öldürüldükleri ihtimali üzerinde de durduğu öğrenildi.

CERRAH'TAN OLAYI AYDINLATAN POLİSLERE TEŞEKKÜR

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Küçükçekmece'de yanmış halde cesetleri bulunan 2 çocuğun öldürülmesine ilişkin, ''Anne ve babaya başsağlığı diliyorum. Çok üzücü bir olay'' dedi.

Cerrah, Emre (11) ve Mehmet Kavalı (12) kardeşlerin cesetlerinin 2 Kasım 2008 tarihinde Kayabaşı Mahallesi yakınındaki boş arazide yanmış halde bulunması olayıyla ilgili İsmail Y. ile Dursun A'nın gözaltında tutulduğu Asayiş Şube Müdürlüğü'ne geldi.

KAYIP AYAKKABIYI YERİNDE GÖSTERMEYE GÖTÜRÜLDÜLER

Şube yetkililerden bilgi alan Cerrah, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine, olayla ilgili 2 zanlının yakalandığını ifade ederek, ''Şahısları biraz önce olay yerine gönderdik. Olay yerinde tekrar ifadeleri alınacak. Ayrıca rahmetli olan çocuklara ait kayıp olan bir ayakkabı vardı, onu bıraktıkları yerden almaya gönderdik'' dedi.

İsmail Y. ile Dursun A'nın şu anda ''zanlı'' konumunda olduklarını ve adliyeye çıkartılacaklarını ifade eden Cerrah, ''Anne ve babaya başsağlığı diliyorum. Çok üzücü bir olay'' diye konuştu.

Cerrah, olayın ayrıntılarını soran gazetecilere, bu aşamada başka bir şey söylemenin erken olacağını ifade ederek, konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Türk polisinin üzerine düşen her olayı mutlaka aydınlatacağını belirten Celalettin Cerrah, olayı aydınlatan polislere de teşekkür etti.AA-İHA
Kaynak:
Bu haber toplam 7296 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri