Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalanları para için uydurdum. Pişmanım

09.09.2009 10:09
Münevver Karabulut cinayeti sonrasında, Hayyam Garipoğlu ile acılı aile arasında arabuluculuğa soyunan Cemil Baran gözaltına alındı. Baran, 'Yalanları para için uydurdum. Pişmanım" dedi.
Serkan Nergis'in haberi

Öldürüldükten sonra başı kesilip Etiler'de çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut cinayetinde Garipoğlu ailesi ile Süreyya Karabulut arasında aracılık ettiği ileri sürülen gazeteci Cemil Baran, Kartal'daki evinde gözaltına alındı. Savcılık talimatıyla gözaltına alınan Baran'ın sorgusunda yaptıklarından pişman olduğunu, maddi durumunun iyi olmadığı ve faturalarını ödeyemediğini ve para için bu yalanları uydurduğunu söylediği öğrenildi.

'PARA İÇİN YAPTIM'

Yerel gazeteci Cemil Baran, Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşan Yılmaz' ın talimatı ile, Münevver Karabulut cinayetine ilişkin soruşturmayı engellemeye çalışmak ve yalan beyan suçlamalarıyla Kartal'da ağabeyinin evinde gözaltına alındı. Cemil Baran, ifadesinde her şeyi para için yaptığını belirterek pişmanlık duyduğunu itiraf ettiği öğrenildi. Hakkındaki suçlamaları reddeden Cemil Baran, anlattığı şeylerin kamoyu tarafından bilinen ve gazete ve televizyonlarda çıkan haberlerden ibaret olduğunu belirtti. Aracı rolünün olmadığını belirten Baran, para kazanmak için bu demeçleri verdiğini söylediği öğrenildi. Baran, sorgusunda Cem Garipoğlu'nun Ermenistan'da olduğu bilgisinin ise Kartal'da otobüs beklerken yanına gelen bir kişi tarafından verildiğini iddia etti. Baran'ın "Kamuoyunun bildiklerinden daha fazlasını bilmiyorum. Bunlar da sürekli konuşulan konular" dediği ileri sürüldü.

'TV'LERDEN DUYDUM'

Cemil Baran, gazete ve televizyonda anlattığı iddiaların para kazanmak amacı ile söylenen şeyler olduğunu itiraf etti. Yerel bir gazetede çalıştığını söyleyen Cemil Baran, bazı TV programlarına eleman gönderip, cüzi miktarlarda para aldığını söyleyerek maddi kazanç sağladığını söyledi. Maddi sıkıntı çektiği ve faturalarını ödeyemediğini de belirten Baran yaptıklarından pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Bu arada, Cemil Baran için bir gün ek gözetim süresi verildi.

Gözaltı haberi eşine kriz geçirtti

Cemil Baran'ın elinde bulunduğunu ileri sürdüğü kasetleri Kadir Çelik' e verdiğini söylemesi üzerine gözler ünlü habercinin üzerine çevrildi. Öğle saatlerinde Asayiş Şubesi'ne gelen Kadir Çelik kendisine verilen kasetleri teslim edeceğini söyledi. Kadir Çelik çıkışta yaptığı açıklamada ise Kadıköy'deki ofisine baskın düzenlenerek gözaltına alındığı yönündeki haberlere ateş püskürdü. Evde haberi izleyen eşinin kalp krizi geçirdiğini belirten Çelik, “Bu haberi yapan kişilerin meslek ahlakı yoktur. Bunu yapan insanların dünyanın en haysiyetsiz, şerefsiz ve insanlıktan zerre kadar nasibini almamış insanlardır. Eğer eşime bir şey olursa bu haberi yapanlardan hesabını sorarım” dedi

Bu haber toplam 2816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri