Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Küçük Millilerimiz İçin Ne Dedi

27 Haziran 2008 / 13:45
Aykırı tespitlerin adamı Yalçın Küçük yine döktürdü. "Turkuaz İsrail üniforması" dedi, Terim ve Rüştü'ye de verdi veriştirdi.
Onun için "dilinin kemiği yok" demek yerinde... Prof. Dr. Yalçın Küçük'den söz ediyoruz... Bu kez futbol ve milli takım üzerine konuştu. Coştukça coştu ve Fatih Terim'in futboldan anlamadığı kanaatine vardı. Ona göre Rüştü de bir kaleciden çok kovaya benziyor.

İşte Odatv'ye verdiği söyleşiden inciler;

FATİH TERİM FUTBOLU BİLMEZ : Fatih Terim için de söylediğim; futbolu bilmez. Futbolu bilen konuşması da yok. Ben futbolcularıma inanç verdim diyor. Hangi tarikatın inancını verdiğini biliyoruz, tesadüfendir, başka güçler tarafından getirilmiştir ve talihi de öyle gidiyor. Futbol bilmez, öğrenmeyi bilmez, bir tek çalım bilir. Onu da ağzıyla yüzüyle yapar. Bu takımın kazancında Fatih terim’in zerre kadar rolü olduğunu zannetmiyorum.

KALECİ RÜŞTÜ MİLLİ KOVA : Kaleci Rüştü, Milli kova! Ne demek kaleci? Kalecinin birinci görevi boyunun, posunun, bilmem nenin olması değildir; yer tutacak. Bu son maçta da, bir kaleci çıkıyor öyle dolaşmaya gidiyor. O zaman karşı taraftan birisi eline topu geçiriyorsa, kalenin yakınında gol atıyor. Ben onun için Milli kovadır dedim, bu da kabul görüyor. Geziyor orada, çıkıyor niye çıkıyorsun? Aklı yok ki. Öyle kalecilik olur mu? Sen niye kaleni bırakıp, adı üstünde sen kaleyi bekleyeceksin.

BİZDE AKILLI KALECİ YOK: Böyle bir şey ki, öbür çocuğu da ilk defa izledim. O da onun yolunda, Volkan galiba. Bizde kaleci, ciddi, akıllı adam yok. Bunların hiç birinin zaten Fatih Terim’in olduğu bir yerde, tek seçici olduğu yerde, orada bir tek akıllı futbolcu olmaz.

TURKUAZ İSRAİL ÜNİFORMASIDIR : "Bir de turkuazmış; turkuaz rengi pembeye yakın bir renktir. Turkuaz diye bir taş vardır, ha siz bunları yaparak, ‘beyaz – mavi’ye getiriyorsunuz, o da İsrail’in üniformasıdır, İsrail’in bayrağıdır. Taksit taksit, buradan yararlanarak, Türkiye’yi İsrailleştiriyorsunuz."

FATİH TERİM SEN İMAM MISIN : Sen kimsin? Sen tarikat şefi misin? Neye inançlı yetiştirdin? Futbola iyi bir taktik, kimse söyleyemiyor ki, Fatih Terim şu taktiği uyguluyor, şu yöntemi yapıyor. Sen kimsin? İmam mısın? Hangi tarikatın adamısın? Ben çocuklarımı inançlı adamışım, sen kimsin? Sen hangi futbolu biliyorsun ki? Ben mesela bunları söyledim, kaç sene İtalya’ya gitti, hiçbir iş yapamadı, kovuldu. Niye gitti İtalya’ya? İtalya’da o sırada Türkiye ile araları bozulmuştu, burada popüler bir adamı götürdüler.
Kaynak:
Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri