Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Son dönemlerdeki en büyük yangın"

10.08.2009 20:21
İzmir Valisi: "Yangın tamamen kontrol altında değil ama çalışma bitmek üzere"

İzmir Valisi Cahit Kıraç, Seferihisar'daki yangın ile ilgili olarak, ''Şu anda tamamen kontrol altında demiyorum ama çalışmayı sonladırmak üzere olduğumuzu söyleyebiliriz'' dedi.

Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile gazetecilere yaptığı açıklamada, yangını söndürme çalışmalarını devam ettiğini belirterek, yer ekiplerinin duman nedeniyle zorluk yaşadıklarını söyledi.

Ancak Orman ekiplerinin çok deneyimli olduğunu kaydeden Kıraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Büyükşehir Belediyemiz ve yatırımcı kuruluşların araçları da kullanılıyor. İnşallah hava kararmadan yangını kontrol altına alırız. Şu anda tamamen kontrol altında demiyorum ama çalışmayı sonladırmak üzere olduğumuzu söyleyebiliriz.''

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da belediye olarak tüm itfaiye gücüyle yangına müdahale ettiklerini belirterek, ''Daha çok yerleşim alanlarını korumaya çalışıyoruz. Kriz masasının direktifleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 500 hektar, ciddi bir alan. İstatistik olarak bilmiyorum ama son dönemlerde yaşanan en büyük yangın'' dedi.

Yangın bölgesindeki ambulanslar, dumandan etkilenen orman işçilerine müdahale ederken, yangında ciddi yaralanmaların olmadığı bildirildi.

Bu arada Saklıkent sitesindeki bazı vatandaşlar, siteye yakın bölgede yer alan çamlık alanın iyi temizlenmediğini öne sürerek, bu konuda yetkililere tepki gösterdi.

Vali Kıraç bazı televizyon programlarının canlı yayınlarına katılmasının ardından, vatandaşların sorunu anlatması için bir kişiyi makam arabasına çağırdı.

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri