Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yangında sadece Kur'an yanmadı

04.12.2010 20:31
Yangında kullanılmaz hale gelen camide, Kur'an-ı Kerim sapa sağlam kaldı.

Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesi Kargın köyünün camiinde meydana gelen yangında, cami tamamen kullanılmaz hale geldi. Yangın sırasında dolapta bulunan Kur'an-ı Kerim'lerin sadece dış kabı kullanılmaz duruma gelirken, içindeki sayfaların ayetlerine ise, hiç bir zarar gelmediği görüldü.

İkindi Namazı'nı kılan cami cemaati, evlerine dağıldı. Cemaatin dağılmasının ardından, bir saat sonra cami içinde büyük bir patlama meydana geldi. Patlama senini duyan köylüler, camiye koştu. Olay yerine vardıklarında, caminin içinin yanmaya başladığını ve patlamayla birlikte içeride bulunan halıların dışarıya fırladığını fark etti. Bir taraftan camideki yangını söndürmeye çalışan köylüler, bir taraftan da Kırıkkale ve Balışeyh itfaiyesine haber verdi. Olay üzerine köye gelen jandarma çevrede güvenlik tedbiri aldı. Kırıkkale ve Balışeyh itfaiyeleri yangını kısa sürede söndürdü. Yangın sonunda caminin içi tamamen yandı. Ancak camide bulunan Kur'an-ı Kerim'lerin yanmadığını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Köylüler, bunun bir mucize olduğunu söyledi.

1952 yılında inşa edilen camide bu zaman kadar böyle bir olayla karşılaşılmadığını ifade edildi. Şarjlı lambadan kaynaklandığı ifade edilen yangın nedeniyle Camide yaklaşık 50 bin liraya yakın maddi hasar meydana geldi.
 

Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri