Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yanlışlıkla hapse atıldı, devlet ise "özür dileriz" dedi

24 Ağustos 2008 / 12:18
Hukuk sistemimize birşeyler oluyor! Kocaelinde bir arkadaşını cezaevine ziyarete gitti, mahkum oldu ama...
Üzerinde bulunan poşette kekik ve karbonat uyuşturucu madde sanılınca 118 gün cezaevinde yatmak zorunda kalan şahıs dava açmaya hazırlanıyor.

Bir dönem izleyenleri güldüren, Ferhan Şensoy'un başrolünde oynadığı Pardon filmi, yanlış anlaşılma sonucu yıllarca ceza evinde yatan ve sonra suçsuz olduğu anlaşılınca 'Pardon' denilerek serbest bırakılan bir kişinin hayat hikayesini anlatıyor.

Bu filmin senaryosunun bir benzeri de Kocaeli'de yaşandı.
İzmit Kapalı Cezaevi'nde yatan arkadaşı Ziya Şehin'i ziyarete giden Bahri Zafer Özdemir, cezaevi girişinde üzerinde arama yapıldı. Arama sırasında Özdemir'in üzerindeki bir poşette kekik ve karbonat çıktı. Üzerindekiler uyuşturucu madde sanılınca Özdemir hakkında işlem yapıldı.

Çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulan Özdemir'in üzerinde çıkanların kekik ve karbonat olduğunun anlaşılması tam 118 gün sürdü. Kriminal laboratuarlarından gelen rapor sonunda 'Pardon' denilerek Özdemir beraat edildi.

Suçsuz yere aylarca cezaevinde yatan Özdemir, şimdi yetkililer hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Gözyaşları içinde durumunu anlatan Özdemir, "Böyle bir yanlışlık ancak filmlerde olur. Bu yaşımda aylarca cezaevinde kaldım. Bunun hakkını soracağım" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri