Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaralı askerlerin yakınları GATA'da

05 Ekim 2008 / 12:31
Bölücü Teröristlerin Saldırısına Uğrayan Aktütün Jandarma Karakolu'nda Yaralanan ve Durumları Ağır Olduğu Gerekçesi ile Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne Getirilen Yaralıların Tedavisi Sürüyor.
ANKARA (CİHAN) - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü teröristlerin saldırısına uğrayan Aktütün Jandarma Karakolu'nda yaralanan ve durumları ağır olduğu gerekçesi ile Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)'ne getirilen yaralıların tedavisi sürüyor.

Aktütün Jandarma Karakolu'na yönelik saldırının ardından yaralanan ve ilk tedavilerinin ardından askeri helikopterlerle GATA'ya sevk edilen yaralı askerlerin GATA'daki tedavisi ve yakınlarının merakla bekleyişi sürüyor. Yaralı askerlerin GATA'ya sevk edildiği haberini alan yakınları hastaneye akın etti.

Çatışmada yaralanan yakınını görmek için Diyarbakır'ın Lice ilçesinden Ankara'ya gelen Ferit Şeyhan,

yaralı Vahdettin Karacağ'ın (20) sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Karacağ'a yaptığı ziyareti hastane çıkışı Cihan'a anlatan Şeyhan, amcasının oğlunun karnından yara aldığını ve durumunun iyi olduğunu aktardı. Şeyhan şunları söyledi: "Durumu iyi. Bana çatışmayla ilgili bilgi verdi. 12.00- 14.00 arası çatışmaya girmişler. Kendisi gece nöbetteymiş ve çatışmanın olduğu saatlerde dinleniyormuş. Çatışma olunca hemen mevziye girmiş. 9 el bombası atmış. Teröristler kalabalıkmış ve karakolun dört bir yanından saldırmışlar. Mevziye girdiği bir anda karnından aldığı kurşunla yaralanmış." (CİHAN)
Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri