Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İHH Pakistan için yardım bekliyor

31.08.2010 17:32
İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan, Pakistan'a yardımların devam etmesi gerektiğini belirterek, vatandaşlare yardım çağrısında bulundu.

Pakistan halkının tarihinin en kötü günlerini yaşadığına dikkat çeken Kaptan, sel felaketinde 30 milyon insanın mağdur olduğunu kaydetti. İnsani Yardım Derneği olarak afetin ilk gününden beri Pakistan'da selin etkili olduğu bölgelerde her gün 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı devam ettiğini ifade eden Kaptan, "Selden kaçıp İslamabad'a sığınan bin aileyle 3 okula yerleştirilen afetzede ailelerin gıda ihtiyaçları İHH tarafından karşılanıyor. Milyonlarca insanın mağdur olduğu ülkede acil ihtiyaçlar devam etmektedir. Bu çerçevede Pakistan için nakdi ve ayni bağış çalışmalarımız devam etmektedir. Pakistan'daki kardeşlerimize daha fazla yardım yapmak için Bursalı işadamlarımızın ve hayırsever halkımızın desteklerini bekliyoruz. İHH, sizlerin de desteği ile Pakistan'daki yaraları sarmaya devam edecek" dedi.

Acil gıda yardımlarının aralıksız sürmesi gerektiğini belirten Kaptan, "Gıda yardımında en önemli kalemi bebek ve çocukların beslenmesi oluşturuyor. Selden etkilenen bölgelerdeki 20 milyona yakın mağdur için günlük zorunlu gıda yardımı kaçınılmaz. Bunun yanı sıra, Pakistan'ın diğer bölgelerinden mağdurlar için yapılan gıda transferleri nedeniyle ülkenin kalan kesimlerinde de gıda stokları azalıyor" şeklinde konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri